​İŞ BANKASINDAN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI

​İŞ BANKASINDAN ÖĞRENCİLERE SATRANÇ TAKIMI

11.1.2017 14:56:46

​İş Bankası Bolu Şubesi tarafından, ilimizde eğitim veren okullara satranç sınıfı hediye edildi.

diye edilen satranç takımları İş Bankasının Bolu Şubesinde düzenlenen törenle teslim edildi. Törene, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Muvafık Kılıç, Atatürk İlkokulu Müdürü Fuat Bayramoğlu, İş Bankası Bolu Şube Müdürü İlker Kıyak, Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi Yücel Yıldırım ve öğrenciler katıldı. Törende bir konuşma yapan Şube Müdürü Muvafık Kılıç, “Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası Bolu Şubesi, eğitime katkı anlamında okullarımıza satranç takımı hediye etmişti. Bu sene de bu faaliyetlerinden dolayı kendilerini Milli Eğitim adına kutluyorum teşekkür ediyorum. Zira eğitim işi sadece okulların yapacağı işin ötesinde böyle güzide kuruluşlarımızın katkılarıyla daha ileri hedeflere varmasında, çocuklarımızın zihinsel, bedensel, ruhsal gelişiminin sağlanmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.” dedi.
 
“Satrancın yararları anlatmakla bitmeyecek kadar fazla”
Etkinliğin, okullarda satranca verilen önemin bir göstergesi olduğunu ifade eden, Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi Yücel Yıldırım ise şöyle konuştu; “Bugün burada bu töreni yapmaktan kıvanç duyuyoruz. Bu ilk değil, eminiz son da olmayacak. Okullarımızda satranca verilen önemin bu bir göstergesidir. Biz o şekilde görüyoruz. Katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Satrancın faydaları anlatmakla bitmeyecek kadar çok fazla. Daha önce de yaptığımız toplantılarda okullarımıza satranç takımları hediye edildi. Ümit ediyorum ki bu takımlar gerektiği gibi okullarımızda kullanılıyordur. Satranç sınıfı oluşturularak, genç beyinlerimize istediğimiz davranışları kazandırma yönünde bize destek oluyorsunuz.”
 
“Bu kampanyalarla satrancın önemini bir kere daha hatırlatmak istiyoruz”
Törende son konuşmayı, İş Bankası Bolu Merkez Şube Müdürü İlker Kıyak yaptı. Bankanın 2005 yılından bu yana, Satranç Federasyonunun ana sponsorluğunu üstlendiğini kaydeden Kıyak, “Türkiye’nin sektör lideri konumundaki yüzde yüz milli sermayeli özel bankası Türkiye İş Bankası çocuklarımızın ve gençlerimizin zihinsel güçlenmesi ve onlara analitik düşünme yeteneği kazandırılmasına önemli ölçüde katkı sağlayan satrancı desteklemek amacıyla 2005 yılından bu yana bankamız ve Türkiye Satranç Federasyonunun ana sponsorluğunu üstlenmiştir. Bu sayede gençlerimizi analitik düşünmeye ve zeka sporunu geliştirmeye yönelik yapmış olduğumuz bu kampanyalarla toplumda satrancın önemini bir kere daha hissettirmek bir kere daha hatırlatmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 1
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Köroğlu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

TV İZLE

RADYO DİNLE

 

 

 

Powered by Taksim Bilişim