“3 TAKIMDAN BİR TANESİ DE BİZ OLMAK İSTİYORUZ”

“3 TAKIMDAN BİR TANESİ DE BİZ OLMAK İSTİYORUZ”

12.1.2017 13:25:44

Boluspor’un Antalya Belek kampı devam ediyor. Kırmızı beyazlılar, Perşembe günü Antalya’da son çalışmasını yapıp, hava yoluyla İzmir’ ardından Manisa’ya geçecek. Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa açıklamalarda bulundu. Çapa, takımın ilk yarıda sergilediği performanstan, Özgür Özkaya’nın gidişine kadar birçok konuda görüşlerini belirtti.

“ANDRE SANTOS FEDAKÂRLIK YAPTI”
İkinci yarının ilk maçında Manisaspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa, zorlu karşılaşmada Andre Santos’tan faydalanamayacaklarını ifade ederek; “Bundan sonraki süreçte kupada devam ederiyiz etmeyiz bunu zaman gösterecek. Yaklaşık iki hafta sonra burada belli olacak.  Her oynadığımız karşılaşma bu lig de olsa kupada olsa hazırlık maçı da olsa galip gelmek zorundayız. Andre, bu hafta Manisa karşılaşmasında olmayacak. Bir sonraki hafta içinde hayla soru işareti. Bu hafta ilik defa sahaya çıktı. Üç haftadan sonra uzun bir süreç oldu. Andre’yi de bundan sonraki süreçte %100 hazır olduktan sonra değerlendireceğiz. Çünkü o yeterli fedakârlık yaptı.  Bundan sonra ki süreçte %50, %60 iğneyle katkı sağlamaya çalıştı. Bundan sonraki süreçte kadromuzun biraz daha alternatifli olması ve ondan %100 verim almak amaçlı çünkü Andre’nin biliyorsunuz ilk 7,8 haftadaki süreci çok verimliydi. Ondan sonraki süreçte sakatlığından dolayı bize çok fazla istediği katkıyı sağlayamadı. Fedakârlık yaptı” şeklinde konuştu.
“İLK 6 SÖZÜM YANLIŞ ANLAŞILDI”
Sezon sonunda ilk 6 içinde olmak istediklerini sözlerine ekleyen Boluspor teknik direktörü Fuat Çapa şunları dile getirdi: “Biz sezon başı da aynı şeyleri söyledik şimdide aynı şeyleri söylüyoruz. İlk 6 içersinde olmak yani yapılanan bir takım için çok çok büyük bir başarı. Her ne kadar oyuncu transfer ederseniz takım olmak çok değişik bir şey. Oynatmak istediğiniz sistemi takımın algılaması bir süreç. Şimdi insanlara çok sempatik görünmek amaçlı biz ilk 2’ye oynuyoruz söyleyerek ben kendimi kandırırım. Oradaki insanları belli bir süre mutlu ederim. Ama 6 içersinde olacağız hedefimiz ilk 6 içersinde olmak demek 1,2 de bunda dâhil. Ben 3.4.5.6 demedim. 1,2 de dâhil buna. Sezonun başında Malatyaspor’un uzun süre ligi birinci sırada getireceğini kim söylerdi. Kimse söyleyemezdi. Bizim zaman zaman lider olacağımızı kim söylerdi sezon başında kimse demezdi. Ama biz 3.4.5.6 demedik ilk 6 dedik. Bu ilk 6 içersinde 1,2 de var. Biz birinci ikinci olmak için gereken mücadeleyi vereceğiz. Ama bu ligden 3 takım çıkacak.  Bu 3 takımdan bir tanesi de biz olmak istiyoruz.”
“OYUN KURGUMUZDA TABİ Kİ DEĞİŞİKLİK OLACAK”
İkinci yarı öncesinde oyun kurgusunda da değişiklik olacağının altını çizen Çapa; “Oyun kurgumuzda tabi ki değişiklik olacak. Bizim ilk devre oynadığımız oyun sistemi bazı zamanlarda çok olumlu ve verimliydi. Ama alternatifimiz yok. Andre sakatlandı, tamamen sıkıntı oldu. Şimdi atmış olduğumuz ve yediğimiz gollere bakarsak bizim analizimi çok iyi bir şekilde yapıyor. Defansif anlamda analiz ettiğim zaman ve ofansif anlamda da biraz daha alternatifli varyasyonlar yaparaktan oyun kurgusunu kuraraktan başlarsak hem oyuncuların oynamış olduğu oyundan hem taraftar’ın mutlu olacağını düşünüyorum. Çok süre alan oyuncu neden gönderiliyor” ifadelerine yer verdi.
“ÜÇ TANE SOL BEKİ BİR TAKIMDA BARINDIRMANIN BİR ANLAMI YOK”
Defans oyuncusu Özgür Özkaya’nın gidişinin ardından kamuoyunda yaşanan polemiklere de yanıt veren Çapa; “Türkiye’de taraftar iki yönlü bakıyor. Birçok mücadele eden oyuncuya bakıyor. Diğer taraftan çok becerikli olan oyuncuya bakıyorlar. Bizim elimizde üç tane sol bek var. Umut geçen sezon burada çok fazla oynamış. Hakan ondan önceki sezon Boluspor’a çok büyük katkı sağlamış. Bu iki futbolcunun sözleşmesi uzun vadeli. Diğer taraftan da sezon sonu sözleşmesi biten bir arkadaşımız var. Üç tane sol beki bir takımda barındırmanın bir anlamı yok. Bunu yapmak zorundasın. Özgür’ün de sözleşmesi bittiği için ve Umut ve Hakan yaşları Özgür’den daha düşük olduğu için bu şekilde oldu. Özgür’ün sözleşmesi devam edecek olsaydı daha farklı olurdu.”
 
Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Köroğlu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

TV İZLE

RADYO DİNLE

 

 

 

Powered by Taksim Bilişim