2 SAVCIYA, 500 DOSYA

25.9.2016 22:44:05

Arzu SARI

ACI KAHVE iletisimarzusari [at] gmail.com

El insaf!...
 
Vicdanından adil hukuk beklediğimiz yargı mensuplarına bu kadar eziyet de…
 
Vicdansızlık!
 
Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven en son yaptığı açıklamada hassasiyetle soruşturmaları yürüttüklerini, ucu kime giderse gitsin, FETÖ’nün kökünü kurutacaklarını söyledi.
 
Ancak açıklamasını yaparken aradaki ince cümleyle daha önce de yaptığı açıklamalarından birinde söylediği gibi ne kadar zor durumda olduklarını bir kez daha dile getirdi.
 
Yurtseven, 2 savcıyla 500 dosya üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Ancak başta biz basın mensuplarının olmak üzere yaptığı açıklamada bu ince mesaj kimsenin dikkatini çekmedi.
 
Başsavcı inim inim inledi, “Adliye’de hakim yok, savcı yok!” diye kimse oralı olmadı.
 
Nitekim son açıklamasında da soruşturmaların hassasiyetle sürdüğünü ancak ellerinde 2 savcı, 500 dosya olduğunu söyledi.
 
Ama nafile…
 
Bu 2 savcıdan vicdan, bilgi, tecrübe ışığında “ADİL HUKUK” bekliyoruz.
 
İnsanüstü bir çalışma bekliyoruz!
 
Nasıl olacak?
 
Başsavcı Yurtseven’in…
 
“Adliye’de iflas noktasındayız! Bolu Adliyesi’nden soruşturmalar kapsamında giden 20 hakim ve savcının yerlerine yeni atamaların yapılmasını bekliyoruz. Dosyalara bakacak daha fazla sayıda arkadaşımıza ihtiyacımız var” demesine rağmen;
 
7 Eylül’de yapılan ve HSYK’da yayınlanan 07.09.2016 tarihli Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcı adaylarıyla İdari Yargı Hakim Adaylarına İlişkin Kur’a Kararnamesi sonucuna göre Bolu’ya 3 hakim, 2 savcı atanması ve bu atamalarda sadece 1 hakimin Bolu Merkez’de göreve başlaması ise…
 
Sanki şaka gibi…
 
Şimdi…
 
5237 Sayılı TCK’nın 309. Maddesi olan Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye yönelik Anayasa’yı ihlal etme suçuna dayanarak açılacak olan davaların iddianameleri ve incelenecek olan dosyalar üzerinde bu 2 savcının titizlikle çalışmasını bekliyoruz.
 
Vicdan ve hukuk beklediğimiz hakim ve savcılara bu vicdansızlık değil de ne?
 
Yurtseven’in de dediği ve beklediği gibi umuyorum ki; Ekim sonunda yapılacak olan yeni atamalarda Bolu’ya kayda değer sayıda hakim ve savcı görevlendirilir.
 
Aksi halde FETÖ’nün tirajı hayli yüksek görünen Bolu’da bu dosyalar, elimizde kalan son 2 savcımızı canından bezdirecek.
 
Onlara da adil davranmak gerekiyor…
 
Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 1
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Köroğlu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

TV İZLE

RADYO DİNLE

 

 

 

Powered by Taksim Bilişim