​NERDESİN AŞKIM…

5.12.2016 15:28:38

Bülent Çiftçi

bulent_1959 [at] hotmail.com


 
            Boluspor kendi sahasında  oynarken biraz heyecan yapmaya bayılıyor. Tabi bu durumun  ana  sebeplerinden biride Boluspor adından korkarak  erken saldıran, rakiplerin oyunu var gücüyle  sarılmalarından kaynaklanıyor. Boluspor teknik penceresinden bakılacak olursa deplasmanlarda daha rahat fakat istenileni veremeyen bir takım, buna karşılık kendi evinde  stresli ve telaşlı bir oyun sergilemesi… En önemlisi de  beyinlerindeki kazanma arzularını adalelerine yansıtmakta pek cimri davrandıklarını görüyoruz.
            Takımımızı bu sezon gerçekten anlamak  çok zor. Oynadığı futbola bir bakıyorsun zevksiz, tekniksiz, tatsız tuzsuz bir şey. Bir bakıyorsun fevkaladenin  fevkinde  tabiri caizse şapka çıkartılacak bir takım. Önce ki yazdığım yazılarımda  ağır tenkitler yaptığım  Boluspor akabinde öyle bir maç oynuyor ki, argo tabirle yazdıklarınızı size yalatıyor. Seyrine doyum olmuyor.  Ama ne yazık ki  bunu son iki lig karşılaşmasında sahada görmek  mümkün değil. Kısacası takımımızda bir düşüş  yaşanıyor. Rakipleri karşısında ki  o hırsı ve  mücadeleciğinin yerinde yeller esiyor…
            Spor karşılaşmalarında  ev sahibi olmanın avantajları biliniyor. Nedir bunlar iklim şartları, saha ve taraftar.  İklim şartı deyince  fuat hocanın  Balıkesirspor karşılaşması sonrası  verdiği demeçte  sahanın ağır olduğundan bahsetmesi  beni  inanın biraz düşündürdü. Oysa  rakip takımında aynı şartlar altında hatta daha da fazlasıyla mücadele ettiğini unutmuş olmalı. Bolu’nun ağır geçen kışı ve soğuğu bence  Boluspor için bahane olmamalı futbolcularımız buna alışmalıdır. Taraftarlarımız ise  deplasman ve kendi sahamızda oynadığımız  karşılaşmalarda takımlarının daima yanında olmuş kaybedilen maçlarda bile onları yanına çağırarak  moral verme büyüklüğünü bile sergilemiştir. Çıkılan yolda bu birliktelik sadece taraftarlarla , basınla değil, futbolcularımızın da her maçın final havasında oynanması gerektiğinin beyinlerine yazmalı ki o zaman  başarı zaten gelecektir.
            Zor bir viraja giriyoruz. Adana Demirspor ve Şanlı Urfaspor deplasmanından  puan ve puanlarla  dönecek güçteyiz. Yeter ki  maçlara iyi motife olup  iki karşılaşmada yitirdiğimiz  hırs ve mücadelemizi bırakmamak kaydıyla  Boluspor’u  tekrar zirveye taşımak artık sizlerin elinde. Takımımızın  ligdeki  konumu açısından  alınacak bu seri galibiyetler, camia açısından ikinci  yarı için güzel günler getirecektir.
 
                                                  
Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 0
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Köroğlu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

TV İZLE

RADYO DİNLE

 

 

 

Powered by Taksim Bilişim