TERÖR DEPRESYONU

TERÖR DEPRESYONU

5.1.2017 13:16:39

Selda Selin SAY

selin34266 [at] gmail.com

Cumhuriyet tarihinin en korkunç ve en kanlı terör saldırılarını yaşıyoruz. Toplum olarak bir panik halindeyiz. Gittiğimiz her yerde kendimizi tedirgin hissediyoruz. Herkese şüpheli gibi davranıyoruz. Sokakta gördüğümüz küçük paketleri her an patlayacak bomba gibi görüyoruz. Alışveriş Merkezleri korkulu rüyamız oldu. Eğlence mekânları stres atabildiğimiz bir yer olmaktan çıktı. Sosyal aktivelilerimiz, özel yaşamımız kısıtlandı. Bu yüksek seviyedeki stresle yaşamımız boyunca bizimle olacak.
 
Gencecik insanlar hayatlarının baharında bu dünyadan göçüyorlar.
 
Onlarında hayalleri vardı…
 
Yeni yılla birlikte her şeyin düzeleceğini, tüm olumsuzlukların biteceğini düşünmüşlerdi. Anne ve babalarının ne kadar beklentileri, planları vardı. Kimileri neden o bara gittiklerini, evinde eğlenseydiler, yılbaşı kutlarsalar o şekilde olur diye… Bana göre bu cümleleri kuran her kimse teröre destekleyen kişidir. Terör bizi sadece barda, clupta bulmayacak. Terör içimizde sokakta, caddede, alışveriş merkezinde, camilerde her yerde bizi bulabilir.
 
2017 yılı mutluluk getirecek, umut getirecek diye temennilerde bulunduk. Sanki bizimle oyun oynar gibi yeni yılın ilk saatlerinde eğlence merkezinde terör saldırısı meydana geldi. Biliyoruz bu son olmayacak… 
 
Sokakta yürüyen insanların gitgide mutsuzlaştığı, umutsuzlaştığı, korkarak yürüdüğü bu zamanların mutsuzluğunu, umutsuzluğunu ve korkusunu kırmamız gerekiyor. Terör saldırıları bizleri ve ülkemizi büyük ölçüde etkiliyor. Öncelikle son olaylarla terör kaygısı ve korkusu olan herkesin sorduğu soru ile başlamak gerekir.
 
Bu terör nasıl engellenir?
 
Terörizm çocuklarımızı da etkilemektedir. Ebeveynler bu konuda daha dikkatli olmaları gerekiyor. Dışarı çıkmamaları, gezmemeleri gibi tembihler korku ve panik oluşturmaya yöneliktir. Gündelik yaşamımıza devam etmemiz gerekiyor. Terör korkusu ve kaygısı ile yaşamımızı hem kısıtlar, hem de psikolojik olarak etkilenmekteyiz.
 
Teröristlerin bizden istediklerini yapmayalım. İnadına yaşamaya devam edelim…
Onay Bekleyen Yorum Sayısı 0 / Onaylanan Yorum Sayısı 2
Max 50 karakter girilebilir
0/250
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan Köroğlu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu değildir.

TV İZLE

RADYO DİNLE

 

 

 

Powered by Taksim Bilişim