reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

KAMU–SEN’DEN AFRİN DESTEĞİ

KAMU–SEN’DEN AFRİN DESTEĞİ
Bu haber 13 Şubat 2018 - 15:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Bolu Kamu Sen İl Temsilciliği Türk Silahlı Kuvvetlerin Afrin’de düzenledikleri ‘Zeytin Dalı Operasyonu’na destek olmak için bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. Yaman; “Türk milleti bugün 80 milyon tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır” dedi.

Bolu Kamu Sen İl Temsilciliği Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonuna destek olmak için basın açıklaması yaptı. Bolu Kamu Sen İl Başkanlığı tarafından İzzet Baysal heykeli önünde düzenlen destek açıklamasına Ak parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil, Bolu Kamu Sen üyeleri ve yöneticiler katıldı.

“ASIL HEDEF TÜRKİYE CUMHURİYETİ”

İzzet Baysal Caddesinde grup adına basın açıklaması yapan Türkiye Kamu-Sen Bolu İl Temsilcisi Hüsnü Yaman, yakın coğrafyada yaşananlardaki hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu belirtti. Yaman; “Yüzyıllardan beri Doğu’nun kaynaklarına göz diken emperyalistlerin hedef tahtasındaki ülkemiz, bir büyük saldırı ile daha karşı karşıyadır. Yaklaşık 30 yıldır, yavaş yavaş, merhale merhale yurdumuzu kuşatan şer güçler, maşa olarak kullandıkları terör örgütleri yoluyla Türk milletini yıpratmak, zayıflatmak, son darbe ile yok etmek ve tarih sahnesinden silmek üzere ortaya koydukları planlarını devreye sokmuşlardır. Milletimiz ve binlerce yıldır sayısız şehidimizin kanıyla sulayarak vatan yaptığımız bu topraklar, hainlerin, bebek katili terör örgütlerinin, eli kanlı milletlerin yaktığı ateşle çepeçevre sarılmıştır. Bundan yüzyıl önce olduğu gibi bugün de milletimiz bir varoluş mücadelesi ile karşı karşıyadır. Yakın coğrafyamızda olup bitenlere bu gözle baktığımızda, asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti olduğunu görmek çok da zor değildir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır. Nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır.” diye konuştu.

“HER BİR ASKERİMİZİN SİNESİNDE 80 MİLYON YÜREK ATIYOR”

Yaman, Türk askerinin ayak seslerinin dünyanın dört bir yanında düşmanın uykusunu kaçırdığını ifade ederek; “Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir. Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz. Şundan eminiz ki, Allah’ın izni ile biz bu oyunu bozacak, bu kuşatmayı yaracak, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya, ensemizde boza pişirmeye, bizlere bedel ödetmeye çalışanlara hadlerini bildireceğiz. Hepimiz birer Mehmet’iz, birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz. Birkaç çapulcuyu maşa olarak kullanıp, Türk’e diz çöktüreceklerini sananlar   bilsin ki, her bir askerimizin sinesinde 80 milyon yürek atıyor. Türk askerinin ayak sesleri, dünyanın dört bucağında düşmanın uykusunu kaçırıyor, hainlerin kulaklarında yankılanıyor. Gelsinler; tanklarıyla, toplarıyla, bütün teknolojileriyle, hile ve desiseleriyle gelsinler. Er meydanı kurulmuştur. Bütün maskelerini çıkarıp gerçek yüzleriyle gelsinler; ak koyun kara koyun belli olmuştur. Bizim mahallemizde Türk’e rağmen, Türk’e karşı oyun kurmaya kalkanlar bilsinler ki, bizim vatanımızın sınırları masa başında cetvellerle değil, cephede kanla çizilir.” şeklinde konuştu.

“MEHMETÇİK İLE BİRLİKTE AFRİN’E YÜRÜMEYE HAZIRIZ”

Türk askerinin yalnızca silahaltındaki askerlerden oluşmadığını belirten Yaman; “Türk milleti bugün 80 milyon tek yürek, tek bilek kahraman Mehmetçikle birlikte Afrin’e yürümeye hazırdır. Bugün 80 milyon seve seve şehadet şerbetini içmeye hazırdır. Biz, askeriyle, milletiyle bir ve bütün olarak Devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız. Bu bir vatan mücadelesidir. Bu bir namus mücadelesidir. Bu bir var oluş mücadelesidir. Bu bir Hak mücadelesidir. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak dualarımızla, varlığımızla, ruhumuzla ve bütün benliğimizle askerimizin yanındayız. Binlerce yıldır, varlık mücadelesi içinde vurula vurula, kırıla kırıla, eksile eksile bugünlere gelmiş, tarifsiz acılar çekerek, hesapsız bedeller ödeyerek bu toprakları yurt tutmuş bir milletin evlatlarıyız. Bu yolda yurdu yaşatmak için can veren, gelmiş geçmiş bütün kahramanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Bilinsin ki, bundan sonra kimseye verilecek bir karış toprağımız yok. Ölmek var, dönmek yok. Allah var, gam yok. Bilinsin ki, bedeli ne olursa olsun Afrin emperyalistlere mezar olacak! Türk’e kefen biçenin ölümü korkunç olacak!” şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de yürütülen harekâta katılan askerlere dua edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER