BOLU

 
 

“Çok Amaçlı Salon” amacına ulaştı


   (2013-07-08)  Atatürk Orman Parkı’nda yapımı bittikten sonra açılan ‘Çok Amaçlı Solon’ artık tam anlamıyla hizmete başladı. Köroğlu Düğün Salonu, ayrıca lokantası, havuzlu bahçesi ve çehresi ile hizmete tam anlamıyla başlayan Çok Amaçlı Salon’un işletmecisi tarafından resmi açılışı da yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta kurban kesildi dualar edildi ve hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

    

 

 

Konuklar canlı müzik eşliğinde karşılandı. Açılış konuşmaları öncesinde tekbirlerle kurban kesildi. Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yaptığı konuşmada işletmecinin önemine değinerek şunları kaydetti: Ramazan’a ramak kala, Bolu’nun en önemli merkezlerinden bir tanesinin açılışını yapıyoruz. Biz buranın daha öne açılışını yapmıştık, şimdide işletme olarak açılışı yapılıyor. Atatürk Orman Parkı Türkiye’nin önemli parklarından bir tanesi. Burada yöresel ürünler diye bir yerimiz var, bir de devasa bir parkımız var ve bir de herkesin unuttuğu sanayi kavşağı dediğimiz bu bölgede evvelden ne var desem belki hiç birinizin hatırlayamayacağı bir bölgedeyiz. Burada kurtarma vardı, lastik tamircisi vardı, kömür satış yeri vardı. yani şehre tam girdiğiniz yerde, görüntü kirliliği içerisinde olan bir yerdi. Bundan da hiç kimse rahatsızlık duyduğu da yoktu. Aynı şekilde cici takside de neler olduğunu da bir düşünün. Onu da unuttunuz. Böyle kötü Bolu’nun girişinde insanı rahatsız eden bir yer bu hale dönüştü. Türkiye’nin en modern binalarından birisi yapıldı. Akıllı bir bina yapıldı. Geçmişte 200 kişilik bir düğün salonu yapılmıştı. Bolu’da 200 kişilik düğün salonu olmadığı için orayı şu anda okula verdik. Burası ise artık Türkiye çapına düğünlerin yapılabileceği bir salon haline dönüştü. Yani içeride sadece 1500 kişi yemekli düğün yapabildiği gibi, bahçeyi açtığınızda isterse 15000 kişi olsun fark etmiyor. Böyle devasa bir düğün salonu. Bir de köşesinde lokantamız var. Biz burayı planlarken; Bolu gelecekte Türkiye’nin ve dünyanın güzel yerlerinden bir tanesi ve sadece hafta sonları Abant’a 20 bin kişinin geldiğinin tespitleri var. bir de Gölcük’ümüz var. Öyleyse Bolu’ya gelenler burada bir çay içsinler, bir yemek yesinler, bir şeyler alınlar diye planladık.

 

“Buranın evlatları, burayı aldılar”

Belediye başkanı olarak birçok şeyi planlayabilirsinizde, her şey planladığınız gibi yürümez. O işi yürütecek insan lazım. İşte gelecekte yok olacak olan Köroğlu Oteli işletenler, buranın evlatları, burayı aldılar. Lokantayı açtılar. İnşallah o lokanta Ankara’dan, İstanbul’dan yemek yemek için gelip uğranılan bir yer olmasını sağlarlar. Bütün mesele bu. Çünkü hala Bolu aşçı diyarı olarak bilinir, nerede yemek yiyeceğiz diye düşündüğünüzde yer bulmakta sıkıntı çekiyorsanız dün hiç yoktu. Şu anda bunların alternatiflerini çoğalttığımızı söyleyebilirim. Ama onlar kendi aralarında yarışırlarsa Bolu’ya dışarıdan gelenleri tutabilirsek, bu kadar muazzam bir parkı harekete geçirmiş oluruz. Aynı zaman da yöresel ürünlerde de başarısız olduk. Biz bütün ilçelere yer verdik. Kimin nesi varsa burada değerlendirsin diye. Hatta cezaevinde kalanlarda ürettiklerini burada sergilesin, hatta zihinsel engelliler ürettiklerini burada değerlendirsinler. Ya da Bolu’da ne üretiyorsak burada değerlendirelim ki gelen giden buradan alışveriş yapsın Bolu’ya has ürünleri alsın dedik. Hülyamız büyüktü, bu hülyamız yavaş yavaş gerçekleşiyor. Bu gerçekleşmede de işletme sahiplerine çok büyük görev düşüyor. Biz onları seviyoruz, sayıyoruz. Onların bu konuda başarılı olacağını diliyoruz. Bolu böyle bir muazzam tesisin işletmesinin açılışını yapıyor şu anda. İnşallah önümüzdeki dönemlerde bu muazzam tesisler devam edecek ve bundan hep Bolu kazanacak. İnşallah çok kısa zaman sonra önümüzdeki bu caddenin de artık karayolu olarak çalışmayacağını da göreceğiz. Burası dünyada eşi benzeri olmayan 80 metre genişliğindedir, boyu da şu anda 7,5 kilometre civarındadır. Böyle bir havalandırma, gezme, eğlenme, dinlenme, spor yapma alanı ve aynı zamanda alışveriş alanına sahip olacaktır. Dünyada da böyle bir kent olmayacaktır. Biz bu hülyaları yaşatmak için beraber çalışmak durumundayız. Şu anda bu tür faaliyetle bulunan ve Bolu’yu geleceğe taşımak konusunda destek veren insanların hepsinden Allah razı olsun. Bizim yaptıklarımız da arkamızda uran insanlardan Allah razı olsun. Çok sıkıntılar vermiş olmamıza rağmen çok yoğun bir destek verenlere hepinize teşekkür ediyorum. Bu tür müesseselerin, iş yerlerinin hayırlı olmasını, uğurlu olmasını, bereketli ve kazançlarının çok olmasını diliyorum.

 

“Kendisine acil şifalar diyoruz”

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise yaptığı konuşmada ilk olarak geçtiğimiz haftalarda bir operasyon geçiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Özcan ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: Sözlerime başlamadan önce Sayın Belediye Bakanımıza bütün Bolulular adına bir geçmiş olsun dileğinde bulunmak istiyorum. Bir operasyon geçirdi kendileri ama gördük sağlığına kavuşmuş. Bundan da büyük memnuniyet duyduk. Allah beterinden saklasın. Kendisine acil şifalar diyoruz.

 

“Başarılı işletmelerinden bir tanesi olacağı kanaatindeyim”

Güzel bir tesis açılışı yapıyoruz. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese bir Bolu milletvekili olarak herkese çok teşekkür ediyorum. yine burada Bolu’da hepimizin bildiği bir ailenin işleteceği bir mekan. Hizmet sektörü noktasında yıllardır Bolu’ya çok emek verdiler. Otelcilik anlamında, lokanta hizmetleri anlamında. Bu günde bunun bir parçasının açılışı için bir araya geldik. Ben bu işletmenin başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü geçmişten gelen bir deneyim var. Güzel bir konumda ve bu işi bilen insanlar tarafından işletilecek. Hatta garson arkadaşlarıma bakıyorum çoğu da Bolu’da daha önceden bildiğimiz deneyimli arkadaşlarımız. O anlamda ben bu işletmenin  Bolu’muzun başarılı işletmelerinden bir tanesi olacağı kanaatindeyim. Aileye de çok teşekkür ediyorum böyle bir işe soyundukları için. Bolu açısından önem verdiğimiz hizmet sektörüne katkı yaptıkları için çok teşekkür ediyorum.

 

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve davetliler kendileri için verilen yemekte bol bol sohbet etme imkanı buldu.

 Haber Yorumları:

İlk yorumu siz yapın...


Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.

Köroğlu Gazetesi: “Çok Amaçlı Salon” amacına ulaştı (Bolu haber)
   Spor Haberleri:


 

 
 

Resmi İlanlar

 

 
 

 
Tüm Yazarlar
 


 
 Toplam Ziyaretçi: 3811720

 
 


Email:
koroglugazetesi (@) koroglugazetesi.com

Tel:
(0374) 217 23 53  Faks: (0374) 212 64 09  Adres: Aktaş mah. Öney sok. No: 6/4 BOLU - Türkiye

© 2006-2012. Tüm Hakları Saklıdır. Bolu Köroğlu Gazetesi www.koroglugazetesi.com
 

Tasarım: EvrenKENT Bilişim