BOLU

 
 

YANLIŞ PARK EDİLEN ARACA ARTIK AF YOK


   (2013-11-12)  Araçlarını park edilmemesi gereken yerlere park edenler dikkat. Bundan sonra yanlış park yapan araçlar hem kaldırılacak, hem de yanlış park halinde olan araca ceza kesilecek. Konu ile ilgili olarak gerekli talimatlar verildi. Hem emniyet hem de zabıta artık yanlış park edenlere gereken işlemi yapmaya başladı. Konu ile ilgili olarak gerekli talimatlar verildi.

    

“GEREKLİ TALİMAT VERİLDİ”

 

Yanlış park edenlere ceza uygulanacağı ve yanlış park halin de bulunan araçların kaldırılacağını aktaran Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Kültür Sitensin yanına yapılan otoparkın 600-700 araçlık kısmının kullanıma açıldığını ve ücretsiz olduğunu belirti.

 

Konu ile ilgili olarak gerekli talimatın verildiğini de belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz şunları kaydetti: Şu anda park kültürü pek gelişmemiş. İnsanlar arabayı işinin olduğu yere götürmek ve oraya park etmek arzusundalar. Artık bir şehirde yaşandığını, şehirde her yerin istenildiği gibi otopark olarak kullanılmayacağını bilmeleri lazım. Otopark yapılan yerler vardır. Hem yol güzergahında oto park edilecek yerler vardır, bir de yaptığımız katlı otoparklar vardır. Ana arterlerin çekirdekte sıkıntıya düşmeyecek şekilde açılması ve yanlış park edilmemesi konusunda hem emniyete, hem zabıtamıza, hem de ulaşımla ilgili görev yapan arkadaşlarımıza talimat verdik. Çünkü şu anda yeni yaptığımız Kültür Sitesi’nin yanındaki katlı otopark neredeyse şu anda 600-700 kadar aracı kaldırabilecek şekilde açık durumda. Biz orada şu anda herhalde 50 tane araç zor çektiriyoruz. Ve orası ücretsiz. Şu andan sonra sizlerinde katkılarınızla ücretsiz o katlı otoparkı kullandırmak istiyoruz. Her geçen gün o otopark alabilirlik kapasitesi biraz daha artacaktır. Çünkü işleri bittikçe açıyoruz. Dolayısı ile vatandaşlarımızın oradan yürüyerek hem Pazar yerine, hem belediye önüne hem de Yukarı Çarşı’ya gidebilecekleri için merkezde bir yerde olması sebebi ile o parkı kullanmalarını özellikle istiyoruz. Eğer o parkı kullanmaz da ana geçiş güzergahları üzerine park ederlerse orada da araçlarını kaldırmak zorunda kalırız, ceza ödemek zorunda kalırlar. O zamanda bize kızmasınlar.

 

Biz istiyoruz ki; artık şehirde yapıyoruz, artık parklara alışmak durumundayız ve tamamen ücretsiz olarak sunduğumuz bir hizmet var şu anda. Devasa bir park var. Dolayısı ile çekirdekteki yani Bolu Merkez Çekirdekteki bütün araçlar oraya park edebilir, oradan yürüyerek her tarafa gidebilecekleri şekilde sistem kurulmuştur. Evet asansör sistemi yoktur belki ama neticede 3 tane merdiven vardır. Aşağıya inebilirsiniz, oradan belediye tarafına ve Pazar yerine geçebilirsiniz. O merdivenlerden yukarıya çıkıp Yukarı Çarşı tarafına geçebilirsiniz. Dolayısı ile en fazla katlı otoparka aracını çektikten sonra 200 metre yürüme mesafesi ile o çekirdekteki bütün bölgelere ulaşabilirler vatandaşlarımız. O zaman bunu kullansınlar istiyoruz. Bunlar onlar için yapıldı. Araçlarını sağlıklı çekebilecekleri bir yer olsun diye yapıldı.

 

Ben bütün vatandaşlarımın bu kurallara uymasını istiyorum. Evet, sistem tam oturmadı daha sistem oturuncaya kadarda trafik akışı içerisinde bize destek olmalarını istiyoruz. Her geçen gün, hele gelecek sene birçok yerde, problem olan yerler açılacak ve trafik problemi tamamen çözülecek. Şu anda mevcut yapıyı biz geçiş dönemi trafik çözümleri ile götürmeye çalışıyoruz. Asıl gelecek sene bütün sistem oturacak ve trafik artık Bolu Merkezde rahat hale dönüşecek. Sistem tam oturmadığı için, eksikleri ile beraber çalıştığımız için birde vatandaş yanlış park ettiği için sıkışmalar oluyor. Sıkışmaları önlemek için demin de söylediğim gibi park edilmemesi gereken çekirdek bölgedeki yerlere parkı kesinlikle yasakladık. Buradan araçları kaldıracağız, ceza ödemek durumunda kalacaklar. Ben sizin vasıtanızla bütün vatandaşlarıma şu anda onda biri bile dolu olmayan ücretsiz park yerine araçlarını park etmelerini, orayı kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Zaten tabelalarımızı da o şekilde asacağız, vatandaşlarımızı yönlendireceğiz. İnşallah vatandaşlarımız ne bize kızarlar, ne yanlış park yaparak trafiği engellerler birde ücretsiz sağlıklı bir yere araçlarını park etmiş olurlar ve Bolu’nun devasa parkını da görmüş olurlar.

 

 

 Haber Yorumları:

İlk yorumu siz yapın...


Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.

Köroğlu Gazetesi: YANLIŞ PARK EDİLEN ARACA ARTIK AF YOK (Bolu haber)
   Spor Haberleri:


 

 
 

Resmi İlanlar

 

 
 

 
Tüm Yazarlar
 


 
 Toplam Ziyaretçi: 3811720

 
 


Email:
koroglugazetesi (@) koroglugazetesi.com

Tel:
(0374) 217 23 53  Faks: (0374) 212 64 09  Adres: Aktaş mah. Öney sok. No: 6/4 BOLU - Türkiye

© 2006-2012. Tüm Hakları Saklıdır. Bolu Köroğlu Gazetesi www.koroglugazetesi.com
 

Tasarım: EvrenKENT Bilişim