BOLU

 
 

65 yaş ve üstü vatandaşlara müjde


   (2014-01-22)  AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun Torba Yasa Tasarısı ile hedeflenenler ile ilgili açıklamada bulundu. Ercoşkun, "65 yaş ve üstünde olan vatandaşlarımıza şehir içi toplu taşıma ücretsiz olacak, şehirlerarası toplu taşımada ise yüzde 50 indirim uygulanacak. Ücretsiz seyahat hakkı olanların yakınları da bu imkandan yararlanabilecek" dedi.

    

"HARP, VAZİFE MALULÜNE ÜCRETSİZ ULAŞIM"

 

Torba Yasa Tasarısı ile ücretsiz seyahat hakkı genişletilirken, 65 yaş ve üstündekilere şehir içi ulaşımda ücretsiz, şehirlerarası ulaşımda ise yüzde 50 indirim imkanı getirileceğini söyleyen Ercoşkun; "Gazilerimiz, vazife malulü sayılarak aylık bağlananların kendileri, anne ve babaları, eşleri, evli olmayan 25 yaşını doldurmamış olan çocukları, harp veya vazife malulü sayılanlardan sınıf veya görev değiştirerek çalışmaya devam edenler ile vazife malulü sayılarak aylık bağlananlar, demiryolları ve denizyollarının şehiriçi ve şehirlerarası hatlarından, belediyelere, belediyeler tarafından kurulan şirketlere, birlik, müessese ve işletmelere veya belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanacak” dedi.

           

Ercoşkun; "Aynı şekilde Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası kapsamında çalışmaya başlamaları sebebiyle aylıkları kesilenlerin kendileri ile eşleri, evli olmayan ve 25 yaşını doldurmamış çocukları, anne ve babaları, harp veya vazife malulü sayılacak şekilde hayatını kaybedenlerin yakınları da bu imkandan faydalanacak. Ayrıca bazı harp ve vazife malulleri ile aylıkları kesilenlerin su ve elektrik ücretlerinde indirim uygulanması da öngörülüyor."

           

"65 YAŞ VE ÜZERİ ŞEHİR İÇİ

TOPLU TAŞIMA HİZMETLERİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANACAK."          

Ercoşkun açıklamasına şu sözlerle devam etti; "Torba Yasa kapsamında yaşlılara da şehirlerarası ulaşımda indirimli seyahat imkanı getiriliyor. 65 yaş ve üzeri kişiler, demiryolları ve denizyollarının şehir içi hatları ile şehir içi toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz olarak, demiryolları ve denizyollarının şehirlerarası hatlarından ise yüzde 50 indirimli olarak yararlanacak."

           

Ercoşkun; "Torba Yasa Tasarısının getirdiği, ücretsiz ve indirimli ulaşımdan yaklaşık 7,5 milyon 65 yaş üzeri, Gazi ve vazife malulü vatandaşımızın yararlanması planlanmaktadır. "

 

 Haber Yorumları:

 ömer şahin

E-posta

23 Ocak 2014 22:51:37

sayın vekılım ücretsız seyhat hakı 65 üstü 2013 şubatında çıktı fakat sağolsun beledıye başkanlarımız doymadı halen bızlerden çatır çatır para alıyolar hala bursa kesınlıkle böyle bırşey olamaz kım söylemışse uydurmuş ücretsız seyhatmı olur bılıyoruz bolu bedafa-sakarya bedafa antalya bedafa adana bedafa yanı benbızzat telefon açtım sordum  

 Hamdi Aksoy

23 Ocak 2014 16:44:08

Hayda be ..siz bırakın ulaşımda indirim numaralarını...o otobüsleri labirent gibi dolaştırıp... yaşlılar bir maaş almak için dilleri dışarıda yokuşlarda bir gün tıkanıp kalacak...biraz aklı olan Cumhuriyet caddesinden sonra vasıtaları caddeye yönlendirir di....ama nerede o feraset... 

 ercan güneç

E-posta

22 Ocak 2014 19:56:44

sayın vekilim bu torba yasasında taşarön çalışanlarına karşı bişey varmı yoksa bu torbanın altıda delikmi 

 ÖZ BOLU

E-posta

22 Ocak 2014 17:08:42

SYN.VEKİLİMİZ YEREL SEÇİM VAADLERİNE KATILMIŞ BELEDİYE ŞEHİRLER ARASI ULAŞIMA BAŞLAMIŞ SANIRIM ŞEHİR İÇİDE ÖZEL OLDUĞUNU BİLMİYOR HERALDE İYİ GİDİYOR HADİ BAKALIM TEBRKLR.  Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.

Köroğlu Gazetesi: 65 yaş ve üstü vatandaşlara müjde (Bolu haber)
   Spor Haberleri:


 

 
 

Resmi İlanlar

 

 
 

 
Tüm Yazarlar
 


 
 Toplam Ziyaretçi: 3811720

 
 


Email:
koroglugazetesi (@) koroglugazetesi.com

Tel:
(0374) 217 23 53  Faks: (0374) 212 64 09  Adres: Aktaş mah. Öney sok. No: 6/4 BOLU - Türkiye

© 2006-2012. Tüm Hakları Saklıdır. Bolu Köroğlu Gazetesi www.koroglugazetesi.com
 

Tasarım: EvrenKENT Bilişim