BOLU

 
 

EĞİTİM VE PSİKOLOJİDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KONGRESİ


   (2012-09-19)  Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Eğitim Fakültesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’nca düzenlenen “3. Ulusal Eğitimde ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme” kongresi başladı.

    Kültür Merkezi Mavi Salon’da yapılan kongrenin açılış törenine, Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ile çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri ve çevre okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.

 

Törende AİBÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri Uğur Alpagut ve Sadık Yöndem keman ve bağlama eşliğinde bir müzik dinletisi sundular. Müzik dinletisinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in gönderdiği teşekkür mesajı okundu.

 

AİBÜ Eğitim Fakültesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı Başkanı ve Kongre Koordinatörü Doç. Dr. Zekeriya Nartgün’ün  kongre süreci hakkında verdiği bilgilerin ardından Kongrenin açılış konuşmasını AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun yaptı. Coşkun, bugün Gaziler Günü olduğunu hatırlatarak, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla andığını söyledi.

 

2010 yılından itibaren üniversitemizde yapılan çalışmalardan ve üniversitemiz için yapılan yatırımlardan bahseden Prof. Dr. Coşkun, “Eğitim insan hayatı için çok önemli. Bu nedenle eğitim fakültemiz bizim gözbebeğimiz ve eğitim fakültemizin ihtiyaçlarının karşılanması için ayrıca gayret sarf ediyoruz “ diye konuştu. Rektör Coşkun, katılımcılar ve kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Törende Vali Yardımcısı Ömer Eru ve Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca da birer konuşma yaptılar.

 

Törenin sonunda, eğitimde ölçme ve değerlendirme bilim alanı ile kongreye yaptıkları katkılardan dolayı bazı öğretim üyelerine plaket verildi. Prof. Dr. Fethi Toker, Hatice Tekin, Prof. Dr. Ali Baykal ve Prof. Dr. Ata Tezbaşaran’a Vali Yardımcısı Ömer Eru; Prof. Dr. İlhan Akhun, Prof. Dr. Süleyman Çetin Özoğlu, Prof. Dr. Yaşar Baykul ve Prof. Dr. Adnan Erkuş’a Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağca; Prof. Dr. Nizamettin Koç, Prof. Dr. Şener Büyüköztürk, Prof. Dr. Ezel Tavşancıl ve Prof. Dr. Selahattin Gelbal’a Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun tarafından plaketleri verildi.  

 

3 gün sürecek “3. Ulusal Eğitimde ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme” kongresi,  21 Eylül Cuma günü sona erecek.

 

 

 Haber Yorumları:

İlk yorumu siz yapın...


Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.

Köroğlu Gazetesi: EĞİTİM VE PSİKOLOJİDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME KONGRESİ (Bolu haber)
   Spor Haberleri:


 

 
 

Resmi İlanlar

 

 
 

 
Tüm Yazarlar
 


 
 Toplam Ziyaretçi: 3811720

 
 


Email:
koroglugazetesi (@) koroglugazetesi.com

Tel:
(0374) 217 23 53  Faks: (0374) 212 64 09  Adres: Aktaş mah. Öney sok. No: 6/4 BOLU - Türkiye

© 2006-2012. Tüm Hakları Saklıdır. Bolu Köroğlu Gazetesi www.koroglugazetesi.com
 

Tasarım: EvrenKENT Bilişim