BOLU

 
 

Özcan, Alaaddin Yılmaz’ın açıklamasını bekliyor


   (2013-03-11)  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Tanju Özcan, partilileri ile birlikte hafta sonunda sanayi esnafını ziyaret etti. Esnafın sıkıntılarını dinleyen Özcan gazetecilere yaptığı açıklamada, BESOB’ta yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

    Esnafın mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapacağını söyleyen Özcan, “Eğer Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz çıkıp, ‘Esnaf mağdur edilmeyecek’ diye açıklama yapmazsa, ben bu konunun peşini bırakmayacağım. Bu konuyu meclise taşıyacağım” dedi.

 

Bolu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde yaşanan sıkıntıları değerlendiren CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, sanayi esnafını yerinde ziyaret ederek, bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Esnafın mağdur edilmemesi için ne gerekiyorsa yapacağını söyleyen Özcan, gerekirse bu konuyu meclise taşıyacağını da ifade etti. 

 

“Hiçbir şekilde kaybedilen bu paralardan dolayı sanayi esnafımızın mağdur edilmesi söz konusu değildir, ben buna izin vermeyeceğim”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın bir açıklama yapmasını beklediğini söyleyen Tanju Özcan, “BESOB’ta yaşanan olaylarla ilgili sıkıntıları yakından takip ediyoruz. Adli soruşturma kapsamında olduğu için bu konunun özeli ile ilgili basına açıklama yapamıyoruz. Çünkü yasaya aykırı. Vatandaş bizi arıyor ve haklı olarak sıkıntısını anlatıyor. Esnaf, ‘Belediye Başkanı geldi ve sizi buradan taşıyacağım’ dedi. Bizler gerekli paraları verdik. Zor durumda olduğumuz halde bu paraları verdik. Bu paralar bir şekilde kayboldu yada kaybedildi. Bunda bizim bir sorumluluğumuz yok. Şimdi belediye başkanına soruyoruz cevap alamıyoruz’ diyor.  Bende esnafa şunu söylüyorum; sizden toplanan bu paraların kaybolmasında sizin bir sorumluluğunuz yok. Bu parayı sizden kimse tekrar geri isteyemez. Bu işin müsebbibi belediye başkanıdır. Bu işe o öncülük edip, ‘Bu işin başında ben varım’ demiştir. Çıkacak belediye başkanı ve ‘Merak etmeyin, sizin bir maddi kaybınız olmayacak. Bu paraları biz bir şekilde yerine koyacağız’ diyecek. Demediği taktirde ben bu ilin milletvekili olarak bu işi burada bırakmam, Meclise kadar taşırım. Vatandaşımız rahat olsun. Bir hukukçu milletvekili olarak söylüyorum. Hiçbir şekilde kaybedilen bu paralardan dolayı sanayi esnafımızın mağdur edilmesi söz konusu değildir, ben buna izin vermeyeceğim” diye konuştu.

 

“Gerekli çağrıyı yaparız”

Olayla ilgili adli soruşturma yürütüldüğü için çok detaya giremediğini fakat gelişmeleri takip ettiğini ifade eden Özcan, BESOB Başkanı Tahir Gayret’in istifa edip etmemesi ile ilgili de şunları söyledi; “Sivil toplum örgütlerinin, meslek odalarının yönetimlerine şu olsun, bu olsun, şu göreve gelsin anlayışı içinde hiçbir zaman olmadık ama elbette burada kaybolan bir para var. Önümüzdeki süreci dikkatle takip ediyoruz. Eğer bu paranın kaybolmasında, bu paranın çalınmasında, bu paranın başka yerlere usulsüz olarak gönderilmesinde mevcut BESOB yönetimin sorumluluğu var ise, kendileri de gerekeni yapmazlarsa bizde gerekli çağrıyı yaparız.”

 Haber Yorumları:

İlk yorumu siz yapın...


Habere Yorum Ekle:
Adınız Soyadınız:
E-Mail Adresiniz:
Yorumunuz:
 
Not: Yorumlar uygun görüldüğü takdirde yayınlanmaktadır.

Köroğlu Gazetesi: Özcan, Alaaddin Yılmaz’ın açıklamasını bekliyor (Bolu haber)
   Spor Haberleri:


 

 
 

Resmi İlanlar

 

 
 

 
Tüm Yazarlar
 


 
 Toplam Ziyaretçi: 3811720

 
 


Email:
koroglugazetesi (@) koroglugazetesi.com

Tel:
(0374) 217 23 53  Faks: (0374) 212 64 09  Adres: Aktaş mah. Öney sok. No: 6/4 BOLU - Türkiye

© 2006-2012. Tüm Hakları Saklıdır. Bolu Köroğlu Gazetesi www.koroglugazetesi.com
 

Tasarım: EvrenKENT Bilişim