(Haber: Emrah Sağıt) Bolu’nun gözde, caz sanatçısı Kaan Çelen;  3-18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan, 31. İstanbul Caz Festivaline katılacak. Gregory Porter, Joshua Redman gibi dünyaca ünlü Caz müzisyenleri ile rock’n roll’un romantik prensi Chris Isaak’ında yer aldığı 31. İstanbul Caz Festivali, Garanti BBVA’nın  sponsorluğuyla düzenlenecek.

Daha önce Akbank ve Ankara Caz Festivallerinde sahne alan Bolulu caz davulcusu Kaan Çelen 31. İstanbul Caz Festivalinde Garanti BBVA’nın sponsorluğuyla düzenlenen etkinlikte sahne alacak. 3-18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak 31. İstanbul Caz Festivali; 40’a yakın konserde 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

16 gün sürecek festivalin konuğu olacak isimler arasında cazı yeniden büyük kalabalıklarla buluşturan iki Grammy ödüllü Gregory Porter; rock’n roll’un çok yönlü ve romantik prensi Chris Isaak; zamansız ve yenilikçi müziğiyle yaşayan en büyük saksofonculardan Joshua Redman; İngiltere’nin dünyaya kazandırdığı başarılı kadın müzisyenlerden YolanDa Brown; ilk kez Türkiye’deki sevenleriyle buluşacak. R&B, soul ve indie’nin genç ve tutkulu şairi Arlo Parks; Avrupa’nın merak uyandırıcı ve dinamik caz piyanistlerinden Baptiste Trotignon ve Kornél Fekete-Kovács yönetimindeki Avrupa’nın iddialı orkestralarından Modern Art Orchestra yer alıyor.

Kaan Çelen, 31. İstanbul Caz Festivali kapsamında 4 Temmuz 2024 tarihinde Rahmi Koç Müzesinde sahneye çıkacak.

Kaan Çelen’in albümleri neler?
2020 yılında çıkardığı ilk albümü NA-Zİ-LE ile büyük bir çıkış yapan ve albümü dünya da bir ilk olma özelliği kazandıktan sonra Çelen, dünyaca ünlü Japon davulları ile anlaşma yapan İlk Türk davulcu olma özelliğini de taşıyor. 2023 yılında 2. Albümü olan Fellowship’i çıkartan Kaan, 2024 yılında 3. Albümünü çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Biletler almak isteyenler ne yapmalı?
31. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ile İKSV Passo gişesinden (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası), Lale Kart üyelerine %25’e varan indirimlerle ve tüm Garanti BBVA kredi kartları ile %10 indirimli satın alınabilir.

Muhabir: Emrah Sağıt