Aile ve Gençlik Fonu başvuruları 15 Şubat'ta başlayacak

(AA) - Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu'na başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız." dedi.

Adıyaman Valiliğini ziyaret eden Göktaş, Şeref Defteri'ni imzaladı, Vali Osman Varol'dan kentteki çalışmalara ilişkin bilgi aldı.  6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden yaklaşık 1 yıl geçtiğini dile getiren Göktaş, afette hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, bir müjdeyi de gençlerle paylaşmak istediğini belirterek, "Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu'nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu'na başvuruları 15 Şubat'ta almaya başlayacağız. Başvuruları 15 Şubat itibarıyla Bakanlığımızın web sitesi olan 'aile.gov.tr' üzerinden e-devlet aracılığıyla alacağız. Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecek." ifadelerini kullandı.

AİLE VE GENÇLİK FONU NEDİR?

Aile ve Gençlik Fonu yeni evlenecek gençlere, 150 bin lira faizsiz kredi verilmesini sağlayacak. Alınan kredinin ödemesi 2 sene sonra başlayacak. Geri ödeme 4 yıl içerisinde tamamlanacak. Uygulama, ilk olarak deprem bölgesinde, ardından tüm Türkiye'de hayata geçirilecek.

Editör: Oğuzhan EKE