(Haber: Aslı Akış) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 31 Mart seçimlerinin ardından Bolu’da partisinin aldığı sonuçları değerlendirdi. Bolu özelinde yapılacak bir revizyon hakkında ise şu an için bir bilgisinin olmadığını söyleyen Yılmaz, Bolu’da yerel seçimlerde beklenen sonucu alamadıklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İl Koordinatörü Selim Yağcı, yerel yönetimlerin gelişimi ve bölgesel projelerin ele alındığı toplantı için AK Parti Bolu İl Başkanlığında teşkilatlarla bir araya geldi. Partisinin 2002'den beri ilk kez bir seçimde birinci parti olarak çıkmadığını belirterek, bu sonuçları iyi analiz ederek milletin haklı görüşlerine saygı göstererek gelecek süreci planladıklarını ifade etti.

“ÇALIŞMALAR SONUCUNDA İSİMLER NETLEŞECEK”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, il kongreleri sürecinin başlayacağını ve partide değişim olup olmayacağına görüşünü beyan ederek;  “Parti teşkilatları üzerindeki değişim ve dönüşüm ile ilgili bir değerlendirme yapmam takdir edersiniz ki mümkün değil. Benim genel başkanımın ve genel başkanımın birlikte çalıştığı üst kurul üyelerinin birlikte yaptığı çalışma sonucunda ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

SİYASET GENEL RÜZGARI BOLUMUZU DA ETKİLEDİ”   

Bolu’nun da ülke genelinde yaşanan oy düşüşünden etkilendiğini vurgulayan Yılmaz; “Bolu özelinde teşkilatlarda yapılacak revizyonla ilgili çalışmaya dair benim bildiğim bir bilgi yok. Fakat bu her zaman olabilecek bir durum. Bolumuzda sonuç itibari ile bu yerel seçimde beklediğimiz olmadı, istediğimiz çıkışı yapamadık. Bolu’da iyi bir adayımız, pırıl pırıl ilçe belediye başkanı adaylarımız vardı. Ülke genelinde bir oy düşüşümüz oldu. Bolu’da bundan aynı şekilde etkilendi. O bakımdan Bolu’ya özel bir şey söylemek zor. Ülke genelindeki siyaset genel rüzgarı Bolumuzu da etkiledi. Bolumuzda da yapmamız gereken şeyleri önümüzdeki süreçte değerlendirip, tek tek zamanı geldiğinde gereğini yapmak üzere kararlılık içerisinde olduğumuzu bilmenizi istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“BEKLEDİĞİMİZ SONUÇLARI ALAMADIK”

Yusuf Ziya Yılmaz, 31 Mart seçimleri sonrasında AK Partinin izleyeceği yol haritasının hassasiyet ile süreceğini belirterek; “31 Mart seçimlerinden sonraki süreçte yapılması gereken işlerin içerisinde partimizin her zaman yaptığı dinamikleştirme daha canlı daha sinerjisi yüksek bir yapı oluşturma konusundaki çaba içerisinde olabiliriz. 31 Mart sonuçlarının gereği sadece parti teşkilatlarında yapılacak bir takım işlerden ibaret gibi algılanmasın.  Önümüzdeki süreçte neyin nasıl yapılacağı ile ilgili duyarlılık içerisindeydik ve devam ediyordu. 31 Mart seçimlerinde beklediğimizi alamadığımız bir sonuç ortaya çıkarınca bu konudaki duyarlılıkları ön plana ve erkene alarak hassasiyet içerisinde olduğumuzu ifade etmek isterim" şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE