İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Bolu ziyaretinde kullandığı güzergâh üzerine, Seyithan İzsiz pankartı asılarak tepki gösterildi.

Haber: Oğuzhan Eke

Seçim çalışmaları kapsamında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bolu’ya geldi. Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen miting öncesinde Meral Akşener, otobüs ile şehir turu atarak vatandaşları selamladı.

Akşener’in geçiş güzergâhında bulunan bir altgeçide protesto pankartı asıldı. Pankartta, “Şehit Fırat'ın PKK'LI katillerine burs veren Seyithan İzsiz'i hangi yüzle aday yaptın? İP müdiresi sana yazıklar olsun” ifadeleri yer aldı. Pankartın kim tarafından asıldığına dair bilgi bulunamadı.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Seyithan İzsiz’in, Fırat Çakıroğlu’nun katili olduğu ifade edilen kişilere burs verdiği iddia edilmiş, İzsiz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun şehit olmasına neden olan ve şu anda cezaevinde olduğu söylenen şahsı ASLA tanımıyorum. Kendisi ile bir tanışıklığım söz konusu değildir. Ben binlerce kişiye iş imkânı sunmuş Vanlı bir iş insanı olarak kendi çevremdeki düğün, dernek, cenaze vb. sosyal etkinliklere 20 yıldır katılmaktayım. Bu şahsın ailesi ile aynı soyadı taşıyan kimselerle toplum içerisinde yapılan sosyal etkinliklerde bulunmam gayet doğaldır. Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Katilini de lanetliyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Editör: Oğuzhan EKE