Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) İletişim Fakültesi, dünyanın önde gelen araştırma veritabanları ve kütüphane çözümleri sağlayıcısı EBSCO ile önemli bir iş birliği protokolüne imza attı. Bu iş birliği, üniversitenin akademik kaynaklarını daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İletişim Fakültesi ile EBSCO arasında iş birliği protokolü imzalandı.

EBSCO, araştırma veritabanları, e-dergi ve e-paket abonelik yönetimi, kitap koleksiyonu geliştirme ve satın alma yönetimi alanlarında lider bir sağlayıcıdır.

Şirket, dünya çapında üniversiteler, hastaneler, şirketler, devlet kurumları, K12 okulları ve halk kütüphaneleri için ana bir kütüphane teknolojisi, e-kitap ve klinik karar çözümleri sunmaktadır. EBSCO Essentials aracılığıyla, kullanıcılar açık erişim içeriği arayabilir ve ek yayınlara erişim sağlayabilir.

Bu iş birliği kapsamında, BAİBÜ İletişim Fakültesi'nin gurur kaynaklarından biri olan İletişim Araştırmaları Dergisi (AKAR) ve fakültenin düzenlediği sempozyumların özet bildirileri ile tam metin bildirileri, EBSCO üzerinden milyonlarca araştırmacı ve okur ile buluşturulacak.

Fakültenin bu önemli akademik çalışmaları, EBSCO'nun geniş ağı sayesinde daha fazla görünürlük kazanacak ve akademik dünyaya katkıda bulunacaktır.

BAİBÜ İletişim Fakültesi, bu iş birliği sayesinde, akademik yayınlarının uluslararası platformda daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamayı ve akademik katkılarını artırmayı amaçlıyor.

Muhabir: Yasin Celal Torun