(Haber: Emrah Sağıt) Bolu Belediye Başkanı Avusturya maçında “bozkurt” işaretiyle gol sevinci yapan ve UEFA tarafından 2 maç men cezası alan Merih Demiral’in heykelini Bolu’ya dikeceğini söyledi. 

“Heykelini Bolu’ya dikeceğim”
A Milli Takım’ın son 16 turunda Avusturya’yı 2-1 mağlup ettiği maçta 2 gol atarak maçın yıldızı olan Merih Demiral, sevinç sırasında yaptığı “bozkurt” işaretiyle gündem olmuştu. UEFA milli oyuncuya yaptığı hareket dolayısıyla 2 maç men cezası verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bolu Belediye Başkanı, “Merih Demiral’e verilen cezayı şiddetle ve nefretle kınıyorum. Bu cezayı engellemeyen, Futbol Federasyonu’nu lanetliyorum! Size söz Merih Demiral’in “bozkurt” işaretini yapan heykelini Bolu’ya dikeceğim. Hadi bakalım Avrupa bana da ceza yazın” dedi.

Merih Demiral’ın heykel sözü de arada kaynayıp gidecek mi?
Sözleriyle kısa sürede gündem olan Belediye Başkanı daha önce vermiş olduğu heykel sözlerinden ayı heykelini yapmaması, “Cumhurbaşkanı seçilirse heykelini dikeceğim!” demesi, sonrasında Cumhurbaşkanının heykeli kabul etmeyip, heykel parasının ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasını istemişti. Peki, Belediye Başkanı heykel sözünün parasını ihtiyaç sahiplerine dağıttı mı? Merih Demiral’ın heykel sözü de arada kaynayıp gidecek mi?  merakla bekleniyor.

Muhabir: Emrah Sağıt