Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yapımını üstlendikleri yeni Gölbaşı Belediye Hizmet Binası’nda incelemelerde bulundu.

Haber Merkezi

 Kahramanmaraş merkezli depremlerde yerle bir olan Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaralar Bolu Belediyesi’nin de destekleriyle sarılmaya devam ediyor.

6 Şubatta peş peşe yaşanan iki büyük deprem sonrası tüm imkanlarını seferber eden Bolu Belediyesi, Gölbaşı ilçesine tırlar dolusu temel gıda malzemeleri, temiz su tankları, mutfak tüpleri gönderdi. Ayrıca ilçede altyapısı zarar gören bölgelere de malzeme desteğinde bulundu.

Bunlarla da yetinmeyen Bolu Belediyesi, yıkılan Gölbaşı Belediyesi hizmet binasının yapımını da üstlendi. Başkan Özcan’ın talimatıyla yapımına başlanılan bina bitme aşamasına gelirken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da çalışmaları yerinde görmek ve ilçe halkıyla bir araya gelmek üzere Perşembe günü Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesine geldi.

Başkan Özcan Gölyaka ilçesinde, İlçe Belediye Başkanı İskender Yıldırım ve beraberindekilerle birlikte ilk olarak Bolu Belediyesi’nin yaptırdığı yeni Gölbaşı Belediyesi Hizmet Binası’nda incelemelerde bulundu. Kazandırılan binayı gezen Özcan, Gölbaşı Belediye Başkanı Yıldırım ile binanın tabelasını da astı.

“TANJU BAŞKANIMIZ DESTEĞİNİ EKSİK ETMEDİ”

Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, burada yaptığı açıklamada, Bolu Belediye Başkanı’na destekleri için teşekkür ederek “Tanju Başkanımız depremin birinci gününden beri Gölbaşımıza ve hatta köylerimize karşı desteğini eksik etmedi. Belediyemizin çok büyük ihtiyacı olan hizmet binamızı da çok büyük bütçeyle ilçemize kazandırdı. Başta Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’a, Bolu halkına ve belediye meclis üyelerimize çok büyük şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

“ÖRNEK BİR BELEDİYE BAŞKANI”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Gölbaşı halkının her zaman yanında olacaklarını söyleyerek “Depremin bir ve ikinci günü buraya gelmiştik sonra tekrar geldik. Depremden bu yana İskender Başkan Gölbaşını büyük ölçüde toparlamış. Hatta asfalt çalışmalarına bile başlamış. Kendisini deprem döneminde tanıdım ama hikayesini bütün Türkiye’ye anlatıyorum. Örnek bir belediye başkanı. Gölbaşı için büyük bir şans. Kendisine daha önce söz vermiştik. Sözümüzü de yerine getirdik. Hizmet binamızı iki üç gün içerisinde kullanıma hazır hale getireceğiz. Normalde herkes kendi bölgesinde. Deprem bölgesinde şu mesajı da vermek istedik. Her şey seçimden ibaret değil. Üç günde kalmış olsa depremzede vatandaşlarımızı unutmadığımızı göstermek için bu ziyareti öne çektik. İskender Başkanımızı tanımaktan çok büyük mutluluk duydum. Gölbaşını yeniden imar edecek. İşi kolay değil.

baskan4baskan2baskan3baskan1