(Haber: Oğuzhan Eke) - Atama kararları kapsamında Bolu Vali Yardımcılığına Hakkı Uzun atandı.

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları yayımlandı. Birçok ilde vali yardımcıları ve ilçe kaymakamlarının görevlerinde değişiklik yapıldı. Bu kapsamda, Çanakkale Vali Yardımcısı olarak görev yapan Hakkı Uzun, Bolu Vali Yardımcılığı görevine atandı. Bolu Vali Yardımcısı olan Osman Demir ise, Karaman Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Hakkı Uzun kimdir?

1965 Yılında Tokat İli Erbaa ilçesinde doğan Hakkı Uzun, ilk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1985 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak görevine başlayan Uzun, sırasıyla Tokat‘ın Turhal ve Ankara'nın Sincan ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 1988 yılından itibaren Çorum İli Uğurludağ ve Erzurum İli Olur ilçelerinde kaymakamlık yaptı.

Uzun, ABD’de, 1 yıl süreyle dil eğitimi ile ilgili kurs gördü. 1993 yılında Diyarbakır Vali Yardımcılığına atanan ve 1994-2003 yılları arasında Olağanüstü Hal Bölge Vali Yardımcılığı görevinde bulunan Uzun, sırasıyla 2003-2008 yılları arasında Ankara İli Gölbaşı İlçesi Kaymakamlığı, 2008-2013 yılları arasında İzmir İli Bornova İlçesi Kaymakamlığı, 2013-2017 yılları arasında yeni kurulan Hatay İli Defne İlçesi Kaymakamlığı görevinde bulundu. 2020 yılında Çanakkale Vali Yardımcısı olarak atandı.

Editör: Oğuzhan EKE