On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi, kurtuluş ve bağışlanma anlamları taşıyan Berat Kandili’nin, tüm Müslümanların beratına vesile olmasını, insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni ediyorum.

Rahmet gecesi de olan Berat Kandili, lütfu ilahiye mazhar olmak, kendimize ve insanlığa olan sorumluluğumuzu hatırlamak, dargınlık ve kırgınlıkları gidermek için bir fırsattır. Böyle mübarek geceler, manevi duyguların doruğa çıktığı müstesna zaman dilimleridir. Semaya açılan ellerle gönlümüzden ve dilimizden dökülenlerin kabul edildiği;  Yüce Allah’ın rahmetinin, mağfiretinin ve bereketinin sonsuz olduğu bu ulvî gecenin, aylardır Gazze’de, zulme direnerek hayatta kalma mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşuna da vesile olmasını niyaz ediyorum.

Bu duygularla, manevi feyziyle nadir gecelerden biri olan Berat Kandili’nin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor; Bolulu hemşerilerimin ve İslam âleminin Berat Kandilini en içten duygularımla tebrik ediyorum.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ