(Haber: Oğuzhan Eke) - Köroğlu Dağı’nın zirvesinde bulunan ve hava şartları nedeniyle yıpranan Türk bayrağı, gönüllüler tarafından zorlu tırmanış sonrası yenisiyle değiştirildi.

Bolu’nun en görkemli noktalarından olan Köroğlu Dağı’nın 2 bin 400 rakımlı zirvesinde, şanlı Türk bayrağı dalgalanıyor. Bölgenin en yüksek noktasında dalgalanan Türk bayrağı, yıllar içerisinde zorlu hava koşulları nedeniyle yıprandı ve yırtılmaya başladı.

YIPRANAN BAYRAĞI YENİLEDİLER

Doğa tutkunları Muzaffer Yıldırım, Harun Canbey ve Gökhan Bilen gönüllü olup, bayrağı yenisiyle değiştirmek için zirveye tırmanış yaptı. Bu sırada arazi motosikletleri ile gezi amaçlı bölgeye gelen Ersin Kaykısız ve Suat Demirel de 3 gönüllüye eşlik etti.

YENİ BAYRAK ÇEKİLİRKEN İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

2 bin 400 rakımlı noktaya zorlu bir tırmanış yapan ekip, kayaların üstünde bulunan yıpranmış Türk bayrağını yenisiyle değiştirdi. Yeni bayrağın, eskisine göre daha büyük olduğu öğrenildi. Doğa tutkunu arkadaş grubu, yeni bayrağı göndere çekerken, İstiklal Marşı da okudu.

“BİZLERE NASİP OLDU”

Ersin Kaykısız, yaşanan olaydan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "2 bin 400 rakımda, Köroğlu Dağları'nın zirvesindeyiz. Tesadüf eseri gönüllü ağabeylerimizle birlikte bayrak değiştirmek bizlere de nasip oldu, onların sayesinde" dedi

Editör: Oğuzhan EKE