(Haber: EMRAH SAĞIT) ini ve kayınpederini öldürüp kayınvalidesini yaralayan zanlı, mahkemede “çok pişmanım eşimi çok seviyorum” dedi. Duruşma ileri tarihe ertelendi.

Edinilen bilgilere göre, Bolu’da 19 Nisan saat 00.30 sıralarında Sağlık Mahallesi Songül Sokak'ta meydana gelen korkunç olayda 2 çocuk annesi Meltem Zengin’in (35) 16 yıllık eşi Serkan Zengin (36) arasında tartışma yaşandı. Çıkan tartışmanın büyümesiyle Serkan Zengin kayınpederinin evine giderek konuşmak istedi. Eşi Meltem Zengin’inde gelmesiyle kavga tekrardan büyüdü. Bunun üzerine Kayınpederi Turgut Doğanyiğit’i (63) bıçaklayan Serkan Zengin babasını korumaya çalışan eşi Meltem Zengin’i de bıçaklayarak öldürdü. kayınvalidesi Emine Doğanyiğit’i de bıçaklayarak yaraladı. Olay yerine gelen polis ekipleri Serkan Zengin’i gözaltına aldı. Turgut Doğanyiğit ve Meltem Zengin’se hayatını kaybetti.

Bolu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet ve ‘kadına karşı silahla yaralama’ suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Serkan Zengin, tutuklu yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada sanık Serkan Zengin ve Doğanyiğit’in yakınları ile taraf avukatları hazır bulundu.

"İsteyerek öldürmedim"
Kütahya T Tipi Cezaevinden SEGBİS aracılığıyla duruşmaya katılan Serkan Zengin, olay gecesi yaşananları anlatarak, “Konuşmak için kayınpederimin evine gittim. O sırada eşim bana tokat attı. Bende kendisine ‘Yapma, iyi değilim” dedim. Sonrasında bıçağı buldum ve salladım. Kayınpederimin de sırtına saplandı. Kendimden geçtim isteyerek öldürme amacıyla yapmadım. Eğer planlayarak yapmış olsaydım silahım vardı onun beni aldattığına dair mesajları Şubat ayında yakaladım o zaman yapardım. Sonrasında onu affettim ve mesajların ekran fotoğraflarını da sildim” dedi.

Kayınvalide, "beni de öldürecekti!"
Gözü önünde eşi ve kızı öldürülen Emine Doğanyiğit ise mahkemede şunları söyledi: “Kızım Meltem, eşine ‘Artık boşanalım dayanacak gücüm kalmadı” dedi. Sonrasında kolundan bıçağı çıkartarak direk Meltem’e saldırdı. Kızım ‘Anne beni kurtar’ diyerek kaçmaya çalıştı sonrasında yere yığıldı. Eşimde kızını korumak için üzerine kapandı sonrasında onu da sırtından bıçaklayarak öldürdü. Bana bıçakla saldırdı kolumdan yaralandım. Kızım her zaman eve gözü mor geliyordu. Benim bağırmamla komşular geldi. Eğer komşular yetişmeseydi beni de öldürecekti” diye söyledi.

Mahkeme, Serkan Zengin’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
 

Muhabir: EMRAH SAĞIT