(HABER: BURHAN YEŞİLTAŞ)- Türkiye Güreş Federasyonu faaliyet programında yer alan Grekoromen Güreş A Milli Takımı ve Serbest Güreş A Milli Takımı, 22 Mayıs 2024 tarihinde Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde kampa girdi. Toplam 29 milli sporcunun katıldığı kamp, önümüzdeki ay Macaristan'ın Budapeşte şehrinde düzenlenecek Ranking turnuvasına hazırlık niteliği taşıyor.

Milli takıma moral ziyareti

Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu, Güreş Federasyonu As Başkanı Mehmet Akif Pirim ve İl Müdürü Emrullah Güler, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında Budapeşte'de gerçekleştirilecek olan Ranking turnuvası öncesinde milli takımı ziyaret ederek moral verdi. Eroğlu, Pirim ve Güler, sporcularla tek tek ilgilenerek onların turnuva öncesi motivasyonlarını arttırdı ve başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Şeref Eroğlu, kamp ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Milli sporcularımızın azmi ve çalışkanlığı bizlere büyük bir gurur veriyor. İnşallah Budapeşte'den güzel haberlerle dönecekler," dedi. As Başkan Mehmet Akif Pirim ise, "Her bir sporcumuzun emeği ve gayreti ortada. Onların arkasındayız ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hedef: Budapeşte'den başarıyla dönmek

Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi'nde yoğun bir antrenman programı uygulayan milli sporcular, hem fiziksel hem de zihinsel olarak turnuvaya en iyi şekilde hazırlanıyorlar. Milli Takım antrenörleri, sporcuların performansını yakından takip ederek, bireysel ve takım halinde en üst düzeye çıkmaları için çalışmalarına devam ediyor.

Grekoromen ve serbest stil güreşte ülkemizi temsil edecek olan sporcular, Budapeşte'de mücadele ederek hem bireysel hem de takım olarak ülkemize madalyalar kazandırmayı hedefliyor. Bu önemli turnuva, sporcularımızın uluslararası arenada kendilerini göstermeleri ve gelecek turnuvalar için tecrübe kazanmaları açısından büyük önem taşıyor.

Editör: Burhan YEŞİLTAŞ