(Haber: Oğuzhan Eke) - Ankara'dan Bolu'ya 7 çocuğu ve eşiyle beraber gelen Levent Ünlüyayla, ailesinin aç kaldığıiddia ederek, bıçakla kendisine zarar verdi. Ünlüyayla, gazetecilere açıklama yapınca, elindeki bıçağı bıraktı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün aileye yardım edeceği öğrenildi.

Olay, saat 11.30 sıralarında Aktaş Mahallesi İmaret Meydanı’nda meydana geldi. İddiaya göre Levent Ünlüyayla (39), 3 ay önce 7 çocuğu ve eşiyle beraber Ankara’dan Bolu’ya geldi. Aile, kent merkezindeki park ve bahçelerde konaklamaya başladı. Ev ve iş bulamadıklarını ifade eden Levet Ünlüyayla, eşi ve 1 çocuğuyla geldiği İmaret Meydanı’nda, elindeki bıçakla kendisine zarar vermeye başladı. Şahsın kendisine zarar vermeye başladığını gören vatandaşlar tarafından 112 Acil Yardım ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, şahıs ile diyalog kurmaya başladı. Şahıs, gazetecilere röportaj vermek karşılığında elindeki bıçağı bıraktı.

“2 BİN LİRA İLE NASIL KİRA ÖDEYECEĞİM?”

2 bin lira geliri olduğunu söyleyen Ünlüyayla, “Benim 7 tane çocuğum var. Ev tutsam kira ödeyemiyorum. Ben hep böyle sokakta mı yaşayacağım. Ev tutsam kira ödeyemiyorum. Ne yapayım. Benim kimseye bir zararım yok. Bittim, çoluğum çocuğum hep sokakta mı yaşayacağım?  2 bin lira ile nasıl kira ödeyeceğim? Yıllarca hep sokak sokakta mı yaşayacağım?” dedi.

Ünlüyayla, basın mensuplarına röportaj vermesinin ardından tedavisi için ambulansa alındı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nun aileye yardım edeceği öğrenildi.

Muhabir: OĞUZHAN EKE