Güneydoğu’da askerlik görevini yerine getirirken, girdiği çatışmada gazi olan, Muhittin Özel, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu milletvekili aday adayı oldu.

Haber: Oğuzhan Eke

Gazi ve şehit yakınlarının sesi olmak amacıyla, Bolulu Gazi Muhittin Özel, MHP’den milletvekili aday adayı oldu. Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel, dosyasını İl Başkanı İlhan Durak’a temsil etti.

“GÖNÜL BİRLİĞİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

MHP İl Başkanı İlhan Durak, Gazi Muhittin Özel’in başvuru dosyasını aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Anadolu topraklarını vatan yapan şehitlerimiz ve gazilerimize olan vefa borcumuzu ödemek için ne kadar fedakârlık yapsak azdır. Çünkü onlar bu vatan için canlarından feragat ettiler. İlayi Kelimetullah davasına adanmış ömürlerin, bu ülkü ile Türk yurdunun tekrar dilişine destek vermek için bizimle birlikte mücadele etmek istemesi birliğimizin ve beraberliğimizin bir göstergesidir. Tüm Milletvekili aday adaylarımızla birlikte aynı ülküde, gönül birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

1994 YILINDA GAZİ OLDU

1994 yılında Şırnak ili Cehennem Deresi mevkiinde girdiği çatışmada yaralanarak gazi olan Muhittin Özel, “1974 yılında Dörtdivan İlçemizin Çetikören Köyünde doğdum. İlk ve orta öğretimimi Dörtdivan ve Bolu’da tamamladım. 1994 Yılında askere gittim. Mardin Kocalar taburunda askerliğimi yaparken 17 Aralık 1994 günü, Şırnak İli Cehennem Deresi mevkiinde yaralandım ve gazi oldum. Askerden sonra 1995 yılında evlendim ve 3 çocuk babasıyım. 1999 yılında Bolu Belediyesinde işe girdim ve 2017 yılında emekli oldum. Ardından Gazi ve Şehit ailelerinin sesi olabilmek adına Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurduk. 5 yıldır bu derneğin başkanlığını yürütüyorum” ifadelerini kullandı.

“NEREDE İHTİYAÇ OLURSA ORADA OLURUZ”

MHP çatısı altında olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Gazi Muhittin Özel, “MHP her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin sesi olmuştur. Bugün bizlerde Türkiye Cumhuriyetinin ikinci yüzyılında bu davada bir nefer olabilmek için yola çıktık. Sonuç ne olur bilemeyiz ama biz canımızla, fikrimizle, bedenimizle ülkemizin, milletimizin ve devletimizin yanında ay yıldıza sarılarak, üç hilale sarılarak mücadelemize devam edecek. Bu siyasette olur, sivil toplum örgütlerinde olur, Allah göstermesin ama silahla olur yani nerede görev verilir, nerede ihtiyaç olur biz orada oluruz. Bugünde burada olmamızın tek gayesi budur. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin” şeklinde konuştu.