MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Asilbey Cami’nin restorasyonuna ilişkin, “Yaptığımız girişimler neticesinde Tarihi Asilbey Camii tadilata alınmıştır” dedi.

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan ve 1600’lü yıllarda inşa edilen Asilbey cami için restorasyon çalışmaları başlıyor. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül, caminin restorasyonuna ilişkin girişimlerin sonuç verdiğini söyledi.

Mudurnulu vatandaşların istediğinin gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Milletvekili Akgül, “Mudurnulu hemşerilerimizin, Tarihi Asilbey Camii’nin tadilatı konusunda bizlere iletmiş olduğu talepleri doğrultusunda, yaptığımız girişimler neticesinde Tarihi Asilbey Camii tadilata alınmıştır. Konu ile ilgili hassasiyet gösteren Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, Mudurnu’ya ve kıymetli hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE MEKTUP YAZMIŞTI

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, caminin restorasyonu için Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu’ya, Mayıs ayında mektup yazmıştı. Akgül’ün mektubunda şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Genel Müdürüm; Bolu'nun Mudurnu İlçesi Musalla Mahallesinde mülkiyeti Vakıflar Genel

Müdürlüğünde bulunan Asilbey Cami'nin tadilatı ile ilgili mahalle muhtarı ve mahalle sakin hemşerilerimin talebi olmuş ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen uzman bir ekip tarafından inceleme yapılmıştır. Söz konusu incelemeden sonra caminin tadilatı ile ilgili herhangi bir ger dönüş olmadığı vatandaşlarımız tarafından bizlere iletilmiştir. Asilbey Cami'nn tadilatı konusunda gerekli hassasiyeti göstereceğinize inanıyor, çalışmalarınızda kolaylıklar diyorum. Saygılarımla”

Muhabir: Oğuzhan Eke