28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı olabilmek için yürütmekte olduğu AK Parti Bolu Merkez İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden Kazım Konak, partisinin il başkanlığında açıklamada bulundu. Konak; “Ülkeme, milletime ve AK Parti’me yine farklı bir görevde hizmet edebilmek adına, Liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘önce Allah’a sonra aziz milletimize güvenerek’ bütün bu sorunların üstesinden gelmeyi başardık ve BAŞARIYORUZ ELHAMDÜLİLLAH…” dedi.

HABER: ASLI AKIŞ

Kazım Konak,  14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek genel seçimlerde partisinden milletvekili aday adayı olmak için istifa etti. İstifasının ardından aday adaylık başvurusunu yapan Konak, partililerin yoğun katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Konak, başvuru belgesini AK Parti Bolu İl başkanı Suat Güner’e takdim etti.

“TÜRKİYE İÇİN HEMEN ŞİMDİ”

Partililerin güçlü desteğiyle kürsüden seslenen Konak, “Türkiye İçin Hemen Şimdi” diyerek, yeni bir döneme, yani Türkiye Yüzyılına giriş yaptığımız bu yolculukta, ülkeme, milletime ve AK Parti’me yine farklı bir görevde hizmet edebilmek adına, 14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde, milletvekili aday adayı olmak istediğimden büyük bir onurla ve gururla yürüttüğüm Merkez İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunuyorum. AK Parti Genel Merkez yöneticilerimiz ve parti büyüklerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, aldığımız bu kararın; partimiz, Bolumuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

“ARTIK HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı, Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözlerini de anımsatan Kazım Konak; “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001 yılında ‘Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözleriyle başlattığı kutlu yolculukta, hamdolsun ülkemiz ve milletimiz, büyük bir gelişme, kalkınma ve istikrar sağladı.

Dünyada ve bölgesinde sözüne itibar edilen, küresel siyasete yön veren, dünya mazlumlarının umudu olan, insanlık için adeta güvenli bir liman haline gelen ve oyun kurucu bir aktöre dönüşen çok güçlü bir ülke olduk. İktidarda olduğumuz 20 Yılda, Asırlık işlere imza attık.

Bu süre zarfında, hem iç, hem de dış kaynaklı birçok badireler atlattık. Kapatma davası, Gezi Olayları, Darbe Planları, 17-25 Aralık Yargı Darbesi ve 15 Temmuz hain FETÖ Darbe Girişimi’yle sivil iktidarımızı ve demokrasimizi hedef alan, alçak saldırılara maruz kaldık.

 Son dönemde ise, salgın hastalıklar ile 6 Şubat’taki yüzyılın deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık” ifadelerine yer verdi.  

AK PARTİ AİLESİNE KATILMA ONURUNA SAHİP OLDUM”

Konak,2009 yılından bu yana Ak Parti’nin pek çok kademsinde görev yaptığına da işaret ederek;  “Liderimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘önce Allah’a sonra aziz milletimize güvenerek’ bütün bu sorunların üstesinden gelmeyi başardık ve başarıyoruz elhamdülillah…

Bu kutlu davaya hizmet etmek ve Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşı olmak için, parti büyüklerimizin de kabulüyle 2009 yılında AK Parti ailesine katılma onuruna sahip oldum. O günden bugüne kadar, partimizin çeşitli kademelerinde verilen görevleri, elimden geldiği kadar, layıkıyla yerine getirmeye büyük gayret gösterdim.  Cumhurbaşkanımızın ömrünü adadığı bu mukaddes davaya, küçük de olsa bir faydamız olduysa, bu onur ve gurur bana yeter.

“AK PARTİ, MİLLETİN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ VE GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALMIŞTIR”

Bu süre zarfında şahsıma ve yönetimime güvenen, bu davaya gönül vermiş dava insanlarına ve yol arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İlmek ilmek işlenerek, bedeller ödenerek ve cansiperane mücadele edilerek geldiğimiz günümüzde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına damga vuracak, yine AK PARTİ ve Cumhur ittifakıdır. Çünkü Ak Parti, milletin bağrından çıkmış ve gücünü milletten almıştır” diye konuştu.

“BU BİR VEDA DEĞİL”

Konak,  milletvekilliği aday adaylığına neden başvuru yaptığına da değinerek herkesten helallik istedi. Konak; “14 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde, milletvekili aday adayı olmak istediğimden büyük bir onurla ve gururla yürüttüğüm Merkez İlçe Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunuyorum. “BU BİR VEDA DEĞİL YENİ BAŞLANGIÇLARA BİR BESMELEDİR”. AK Parti Genel Merkez yöneticilerimiz ve parti büyüklerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, aldığımız bu kararın; partimiz, Bolumuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

“BİZ BU MİLLETE EFENDİ OLMAYA DEĞİL HİZMETKAR OLMAYA GELDİK”

Şunu da vurgulamak isterim ki; verilecek karar ne olursa olsun, bu davaya hizmet etmeyi sürdüreceğimin bilinmesini isterim.  Çünkü bizler hepimiz “Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik” diyen, Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilat mensuplarıyız. Son olarak; bulunduğumuz görevler münasebetiyle, istemeyerek ya da farkında olmadan, kalbini kırdığımız, üzdüğümüz, bütün arkadaşlarımdan ve kardeşlerimden, haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizden yana olan haklarımızın hepsi helal olsun” ifadelerine yer verdi.