Düzce Üniversitesi tarafından düzenlenen 2023-2024 Akademik Yılı Mezuniyet Törenleri, meslek yüksekokulların mezuniyet heyecanı ile sona erdi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen Mezuniyet Törenlerin beşinci ve son gününe Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. Ali Öztürk, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü Esra Uzun, Genel Sekreter Nihat Yıldız, akademik birimleri yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Mezuniyet Töreni’nde; Çilimli Meslek Yüksekokulu, Dr. Engin Pak Cumayeri Meslek Yüksekokulu, Düzce Meslek Yüksekokulu, Gölyaka Meslek Yüksekokulu, Gümüşova Meslek Yüksekokulu, Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı.

Programda Meslek Yüksekokulu Müdürleri yaptıkları konuşmalarda, bu anlamlı günde öğrencilerin sevincini paylaşmak için bir araya geldiklerini ifade ederek bu gururun her türlü fedakarlığı gösteren öğrencilere ve ailelerine ait olduğunu dile getirdiler. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu belirten müdürler, kendilerine emanet edilen öğrencileri gönül rahatlığıyla ailelerine teslim ettiklerini, onların kendilerini ve üniversitelerini en iyi şekilde temsil edeceklerine inandıklarını vurguladılar. Öğrencileri, zorlukların üstesinden gelebilecek donanımla mezun ettiklerini dillendiren Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürleri, “Her durumda çözüm üretmek anahtarınız olsun” diyerek mezunlara tebriklerini ilettiler.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Öztürk, öğrencilerin sabırla çalışarak tüm zorlukları aştıklarını ve mezun olmaya hak kazandıklarını söyleyerek konuşmasına başladı. Üniversitelerin nitelikli ve seviyeli nesiller yetiştirme gibi önemli misyonları olduğunu vurgulayan Öztürk, kalitenin yetiştirilen öğrencinin başarısıyla ölçülebildiğine işaret etti. Türkiye’nin mezunların birikimlerine ihtiyacı olduğunu ifade eden Öztürk, “Edindiğiniz bilgileri güncelleyerek ileriye taşıyın ve ülkemizin geleceğine katkıda bulunun. Hepinizi tebrik ederim” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Başarılar diledi

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç konuşmasında, bu özel güne katılan ailelere teşekkür ederek mezunları ve onların yetiştirilmesinde büyük emekleri olan Düzce Üniversitesi akademisyenlerine, şükranlarını sundu. Mezunların böyle gurur tablolarının hayatlarının her aşamasında olmasını temenni eden Prof. Dr. İlhan Genç, mezun öğrencilerin yollarının her daim açık olmasını, zorlukları aşmalarını ve başarılı olmalarını diledi.

Açılış konuşmalarının ardından meslek yüksekokullarında ve programlarında dereceye giren öğrencilere, Başarı Belgeleri; mezun olan öğrencilere de Mezuniyet Belgeleri, Düzce Üniversitesi Yönetimi, akademik birim yöneticileri ve akademisyenler tarafından takdim edildi.

Mezuniyet Belgelerinin takdimi sonrasında, öğrencilerin mezuniyetlerini ve yeni bir hayata başlangıçlarını simgeleyen Kep Töreni gerçekleştirildi. Birçok sektörün ihtiyaç duyduğu, nitelikli ve kalifiye mezunlarla ülkemizin iş gücü piyasasına değer katan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencileri, eğitim hayatlarının sonunda unutamayacakları bir gün yaşadı.

Kaynak: İHA