Diyanet-Sen Bolu Şube Başkanı İsa Afacan, LGBT’nin aileye yönelik küresel ölçekte bir sosyal mühendislik projesi olduğunu belirterek, “Fıtratı ve aile yapısını bozmaya yönelik bu oluşumlara karşı son kalemiz aileyi korumak devletin olduğu kadar sivil toplum örgütlerinin ve toplumun her kesiminin görevidir” dedi.

Basın Bülteni

Eşcinselliğinde farklı araçlarla toplama empoze edildiğini ifade eden Diyanet-Sen Bolu Şube Başkanı İsa Afacan, yaptığı yazılı açıklamayla tepkisini dile getirdi. Başkan Afacan, LGBT’nin bütün sosyal ağları, sinema ve TV filmleri ile çizgi filmleri de LGBT propagandası alanına çevirdiğine dikkat çekti.

LGBT’ye karşı ortak mücadele edilmesi gerektiğini belirten Afacan, “Dozajı her geçen gün artırıyorlar. Avrupa ülkeleri ve ABD’de çok güçlüler. Ülkemizde de uluslararası anlaşmalarla, medya üzerinden baskılarını artırmış durumdalar. Artık aleni hale gelen LGBT tehlikesine karşı toplum olarak, aileler olarak, eğitim kurumları ve öğretmenler olarak, din görevlileri olarak ve tabi ki devlet ve devlet kurumları olarak ciddi şekilde tepkilerimizi ortaya koymalıyız. Çocuklarımızın, gençlerimizin duygu ve düşüncelerinin LGBT ideoloji tarafından ele geçirmelerine kesinlikle göz yummayacağız. Neslin devamını ortadan kaldırmayı hedefleyen, yaradılışa savaş açan, fıtrata müdahale eden dayatmaya karşı sivil toplum örgütlerimizle bütün bir toplum olarak mücadele edeceğiz” dedi.

“EŞ CİNSELLİK GENİ DİYE BİR GEN YOK”

Afacan, LGBT’ye destek veren bazı sivil toplum kuruluşlarını, siyasileri ve sanatçıları da eleştirerek, “Son yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki “Eş cinsellik geni diye bir gen yok. Bu söylem kesinlikle safsatadır. Kimse doğuştan eş cinsel doğmuyor. LGBT’nin bu iddiası açık bir şekilde bilimsel verilerle çürütülmüşken Yüce kitabımızda Lut kavminin helakine neden olarak eş cinsellik ve sapkınlıklar ortadayken çocuklarını ve toplumu bu sapkınlığın yayılmasından korumak için harekete geçenlerin ayrımcı, toplumu kin ve düşmanlığa sevk edenler olarak lanse edilmesi traji komik bir durumdur. Kendi sapık tercihlerini özgürlük bahanesi ile çocuklarımıza gençlerimize empoze etmelerine bu toplum izin vermeyecektir” ifadelerini kullandı.

“FITRATA UYGUN NESİLLER YETİŞTİRMEK HEPİMİZİN GÖREVİDİR”

Afacan, eğitime dikkat çekerek, “Bu gençler ve çocuklar hepimizin çocukları, milli manevi değerlerimizi öğrenmeleri, vatanını, bayrağını seven, ahlaklı ve fıtrata uygun nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir. Çevresine duyarlı, farkındalığı yüksek, ailesine, vatanına, milletine ve tüm insanlığa hizmet edecek bir nesil yetiştirmek sadece ülkemizin değil dünyanın iyiliği için elzemdir” şeklinde konuştu.

Editör: Oğuzhan EKE