Düzce'de Hayat Boyu Öğrenme Haftasında el emeği göz nuru eserler sergilendi. Sergiyi gezen Vali Selçuk Aslan, Ebru yaptı.
Düzce Halk Eğitim Merkezi tarafından 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftasında sergi düzenlendi. Vali Selçuk Aslan, eşi Pınar Aslan ve protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen serginin açılışında öğrencilerin halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü.
Sergide konuşan Vali Selçuk Aslan, "Bu hafta, 1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası. Yaygın eğitim kurumlarımızdan olan Halk Eğitim Merkezlerimizde eğitim öğretim sezonunun başından başlayarak bu zamana kadar tabiri caiz ise 7'den 77'ye toplumun her kesimine farklı branşlarda, farklı alanlarda eğitimler kurslar açıldı. Emek veren yöneticilerimizi, usta öğreticilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu bir yıllık emeğin bir kısmını da hep beraber görüp, gezdik. Bu emekler el işi göz nuru eserlerin nelere dönmüş olduğunu da görme imkanımız oldu. Emek veren herkesi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum" dedi.
El emeği göz nuru eserlerden oluşan sergiyi gezen Vali Aslan, kendisi de Ebru yaptı. Düzce'de Halk Eğitim Merkezlerinde bu yıl bin 64 kursta 19 bin 617 kursiyerin eğitim gördüğü öğrenildi.

Kaynak: İHA