reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

1020 TON SOFRALIK PATATES İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

1020 TON SOFRALIK PATATES İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI
07 Mayıs 2021 - 10:54

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla görevlendirilen Toprak Mahsülleri Ofisi tarafından ilimizde toplam 130 üreticiden 1020 ton sofralık patates alımı yapıldığını duyurdu. Metin; “Her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: Aslı Akış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla üreticilerin 1020 ton patatesi TMO tarafından alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.  Alımı yapılan patatesler başta Bolu Valiliği ve Kaymakamlıkları olmak üzere komşu illerin Valiliklerine teslim edildi. Üreticilerin ellerinde kalan stok fazlası ürünlerin alınarak üreticilerin desteklenmesi, yeni üretim sezonu için gerekli olan girdilerin temininde çiftçilere çok önemli katkılar sağladı.

“HER ZAMAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konuya ilişkin Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin yaptığı açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla TMO tarafından üreticilerimizin stok fazlası patateslerinin alınarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması son derece önem arz etmektedir. Ramazan ayında TMO görevlileri mesai mefhumu gözetmeksizin üreticilerimizin ürünlerinin alınmasında yoğun çaba sarf ederek görevlerini titizlikle ifa etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum. Her zaman üreticilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Yeni üretim sezonun üreticilerimize bolluk ve bereket getirmesini Rabbimden temenni ederim ”dedi.

Metin; “Bu uygulama, Tarım ve Orman Bakanlığının desteğini yanında gören ve yakından hisseden çiftçilerimizi memnun etmiş öte yandan mübarek Ramazan ayında ürünlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bedelsiz olarak ulaştırılması ayrıca bir memnunluk sağlamıştır.” İfadelerini kulandı.

Kep Adresi [email protected]