reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

2.ARITMA TESİSİNİN İHALESİ YAPILDI

2.ARITMA TESİSİNİN İHALESİ YAPILDI
30 Eylül 2020 - 15:39

Gerede’de Deri Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak ve mevcut tesisten yüzde 50 daha fazla kapasiteye sahip 2. Arıtma Tesisi için ihale yapıldı.

Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük önem verdiği ve ilçenin ekonomik anlamda bel kemiği olan Deri Organize Sanayi Bölgesinde, üretim kapasitesinin artması sonucu ihtiyaç duyulan 2’nci Arıtma Tesisi için ihale Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda gerçekleştirildi. Deri Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan yeni arıtma tesisi günlük 6 bin metreküp kapasiteli olacak. Tesiste ayrıca yeni arıtma teknolojisi kullanılacak. 24 ayda tamamlanacak tesis projesinin yaklaşık maliyetinin 30 Milyon TL olduğu ifade ediliyor. Yapılacak arıtma tesisi ile beraber Gerede, Türkiye’nin deri merkezi olma misyonunu ortaya koyacak. Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde gün geçtikçe artan kapasite sadece ilçeye değil, ülke ekonomisine de büyük katkı sağlayacak.

Gerçekleştirilen ihale sonrası açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisi ihalesini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Öncelikle Deri Sanayi esnaflarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Bu ihalede emeği ve katkıları bulunan AK Parti Bolu Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Arzu Aydın AK Parti Bolu İl Başkanımız Nurettin Doğanay, AK Parti İlçe Başkanımız İsmail Çetin,  Gerede Deri Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyelerimize ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ersin Kaska ve yönetimine şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kep Adresi [email protected]