reklam
reklam

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

20 KIRSAL KALKINMA PROJESİNE 10 MİLYONLUK HİBE DESTEĞİ

20 KIRSAL KALKINMA PROJESİNE 10 MİLYONLUK HİBE DESTEĞİ
31 Ocak 2020 - 11:09

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Bolu’dan toplam 10 Milyon TL tutarındaki 20 projenin kabul edildiğini bildirdiler.

Haber: Aslı Akış

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2019/30 sayılı Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Programı kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda Bolu’dan20 projeye 10 milyon lira hibe desteği verileceği belirtildi.

Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında, ekonomik yatırımlar ve altyapı yatırımları için İlimizden başvuru yapılan 20 projenin tamamı onaylandı. Bu projeler için gerekli olan 23 Milyon liranın 10 milyon lirası ise hibe olarak tahsis edildi.

13.Etap Kırsal Kalkınma Destekleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin, yazılı olarak yaptığı paylaşımında; “Hükumet olarak Türkiye’nin Kalkınmasını bir bütün olarak görmekteyiz. Kalkınmanın ülkemizi yukarılara taşıması için, her alanda projeler uygulamalı, vatandaşlarımızın yatırımlarına destek vermeliyiz. Liderimiz, Sn, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Bakanımız Sn, Dr. Bekir Pakdemirli’nin bizlere talimatları da bu yöndedir. Kalkınmanın başının, kırsaldaki çiftçimizin, üreticimizin kalkınması olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de kırsal kalkınma destekleri AK Parti döneminde ilk kez uygulamaya konulmuş olup, Bolu da, 2006’da bu konuda Pilot İl olarak seçilen 16 İl’den birisidir. Yani 2006’da AK Parti Bolu İl Başkanlığım dönemimde, yakın takip ederek başlattığımız Kırsal Kalkınma Destekleri kaynağının, Bolulu hemşerilerimize, yatırım, iş, aş olması noktasındaki çabalarımız, Hamdolsun, bugün Kırsal Kalkınma Desteklerinin Bakanlık Değerlendirme Komisyonunun Başkanı olarak devam etmektedir.

“KIRSAL KALKINMA PROJESİNİ YATIRIMA DÖNÜŞTÜRMELİYİZ”

27 Ağustos 2019 Tarihinde Bolu Ticaret ve Sanayi Odamızda yaptığımız 13. Etap Kırsal Kalkınma Destekleri Tanıtım Toplantısında yaptığım konuşmada da ifade etmiştim. Orada “Bolu olarak daha çok proje üretmeli, çok daha fazla kırsal kalkınma projesini yatırıma dönüştürmeliyiz. Bolulu hemşerilerimin vazifesi, çok sayıda projeyi Ankara’ya göndermek, benim de Fatih Metin olarak vazifem, çok sayıda projenin kabul edilmesini temin ederek, Bolu’ya yatırım yapılmasını sağlamaktır” demiştim.

“PROJELERİNİN TAMAMININ HİBE BAŞVURULARI EKSİKSİZ OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR”

Hamdolsun! Bugün geldiğimiz noktada, Bolu’dan Ankara’ya gönderilen 13. Etap Kırsal Kalkınma Projelerinin tamamının hibe başvuruları, eksiksiz olarak kabul edilmiştir. Bu bağlamda, ilimizden Ekonomik Yatırımlar konusunda 8 Proje ve Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları konusunda 12 Proje olmak üzere, uygunluk kriterlerini taşıyan toplam 20 projenin tamamı kabul edilmiştir. Bu çerçevede, 22.976.163,44 TL toplam proje tutarının 9.620.302,54 TL kısmı hibe olarak ilimize tahsis edilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun.

“PROJELERİN BOLU’MUZA, ÜLKEMİZE HAYIRLI, BEREKETLİ OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

Bu rakamları yeterli bulmadığımı, her koldan daha fazla gayret ederek, Devletimizin bizlere sunduğu fırsatları, Bolu’ya yatırıma dönüştürmemiz gerektiğini bir kere daha ifade etmek istiyorum. Her yatırımın, gençlerimize iş ve ekmek kazandıracağını, ülkemizin kalkınmasında bir tuğla olacağını unutmamalıyız. Bu yatırımlarda emeği geçen Bolu’daki mesai arkadaşlarımıza, proje sunan bütün yatırımcı ve çiftçilerimize teşekkür ederken, projelerin Bolu’muza, ülkemize hayırlı, bereketli olmalarını Rabbimden niyaz ediyor, bütün Bolulu Hemşerilerime kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.

“20 PROJEYE 10 MİLYON TL HİBE İLİMİZE TAHSİS EDİLMİŞTİR”

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 13. Etap kapsamında Bolu’nun aldığı hibe desteği ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında; “Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında, ekonomik yatırımlar ve altyapı yatırımları için Bolu’muzdan toplam 20 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, yaklaşık 23 Milyon TL proje tutarının 10 Milyon TL’lik kısmı hibe olarak ilimize tahsis edilmiştir. Bolu’muza hayırlı olsun. Bu vesileyle, İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a, Milletvekili Kardeşim Fehmi Küpçü’ye, Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e, Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Bekir Pakdemirli’ye ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

FEHMİ KÜPÇÜ TEŞEKKÜR ETTİ

AK Parti Milletvekili Fehmi Küpçü ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Kırsal Kalkınma Destekleri 13.Etap kapsamında, ekonomik yatırımlar ve altyapı yatırımları için Bolu’muzdan toplam 20 adet projenin tamamı kabul edilmiş olup, yaklaşık 23 Milyon TL proje tutarının 10 Milyon TL’lik kısmı hibe olarak ilimize tahsis edilmiştir. Bolu’muza hayırlı olsun. Bu vesileyle, İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a, Milletvekili Arkadaşım Arzu Aydın’a, Bakan yardımcımız Fatih Metin’e, Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“BOLUMUZA HAYIRLI OLSUN”

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında İlimizden kabul gören 20 proje için gerekli olan 23 Milyon liranın 10 Milyon lira hibe krediye onay çıktı. AK Parti Ailesi olarak birlik ve beraberlik içinde yaptığımız çalışmalardan birinin daha Bolu’ya kazanç olarak yansımasının sevincini yaşarken; bizlere her zaman destek olan başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye, Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Fatih Metin’e, AK Parti Ailesine şahsım ve Teşkilatım adına şükranlarımı sunarım. Bolu’muza hayırlı olsun” diye konuştu.