reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

2021’İN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI KİM?

2021’İN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI KİM?
28 Aralık 2021 - 11:45

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ORC araştırma firması tarafından yeni yapılan bir ankette 2021 yılının en başarılı 4. İl Belediye Başkanı seçildi. Başkan Özcan’ın %55,3 ile 4. seçildiği ankette, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise %57,2 ile 1. oldu.

HABER: ASLI AKIŞ

ORC Araştırma, 2021 yılının en başarılı büyükşehir belediye başkanları, en başarılı il belediye başkanları ve en başarılı milletvekilleri anket sonuçlarını paylaştı. Göreve geldiği günden bu güne kadar birçok araştırma firması ve sivil toplum kuruluşu tarafından Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı seçilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, son olarak ORC araştırma firması tarafından yapılan yeni bir ankette Türkiye’nin en başarılı 4. İl Belediye Başkanı seçildi.

ORC Araştırma Şirketi 2021 yılına ait araştırma sonuçlarının analizlerini paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlandığı AK Parti, CHP ve İYİ Parti anket sonuçları analiz sonuçlarının ardından en başarılı milletvekilleri ve yerel yöneticiler anketini açıkladı.

Araştırmanın 02-21 Aralık tarihleri arasında 100 bin nüfusun üzerindeki tüm büyükşehir ilçelerinde ve 51 il merkezinde yapıldığı kaydedildi. Milletvekilleri anketinde siyasi partilerin genel başkan ve başkan yardımcıları dahil edilmediği kaydedildi. Araştırma toplam 20 bin 186 kişinin katılımıyla düzenlendi.

ORC tarafından açıklanan, “2021 yılının en başarılı il belediye başkanları” listesinde, beş başkan yer aldı. Beş başkan arasında ise iki başkan AK Parti’den, iki başkan CHP’den, bir başkan ise MHP’den belirlendi. 2021 yılının en başarılı il belediye başkanları sıralamasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da listede dördüncü sırada adını yazdırmış oldu.

 

Kep Adresi [email protected]