reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

25 GÜNDE 53 KİŞİ KURTARILDI

25 GÜNDE 53 KİŞİ KURTARILDI
24 Temmuz 2017 - 10:37

 

Boluluların sık sık gittiği Akçakoca’daki plajlarda boğulma olaylarını önleme faaliyetleri kapsamında bu yıl sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen “Güvenli Sahil Düzce” Projesi meyvelerini veriyor. Sayıları ve ekipmanları artırılan cankurtaranlar, 25 günde 53 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

Geçen yıl başlatılan bu yıl kapsamı genişletilerek sürdürülen “Güvenli Sahil Düzce” Projesi dikkat çeken sonuçlar elde ediyor. Boluluların da tercih ettiği Akçakoca’daki plajlarda sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen projeyle sayıları artırılan ve ekipmanlarla desteklenen cankurtaranlar, sezonun geride kalan bölümünde başarılı müdahalelere imza attı. Akçakoca Kaymakamlığı koordinesinde Akçakoca Belediye Başkanlığı İtfaiye Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan cankurtaranlar, göreve başladıkları 15 Haziran’dan itibaren 10 Temmuz’a kadar 53 boğulma vakasına başarılı şekilde müdahale etti.

Cankurtaran timlerinin müdahale ettiği boğulma vakalarının ölümle sonuçlanmaması yüzleri güldürdü. Cankurtaranlar, geçtiğimiz hafta sonu Karaburun plajında sadece bir günde çeken akıntıya yakalanan 10’un üzerinde boğulmaya müdahale ederek vatandaşların hayatlarını kurtardı. Gümüş Bröve sahibi 13 cankurtaranla verilen hizmette, 5 jet ski ve diğer destek araçlarıyla plajlardaki güvenlik üst düzeyde tutuluyor.

 

Kep Adresi [email protected]