reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

 4-6 YAŞ KUR’AN KURSUNDA 29 ÖĞRENCİ KUR’AN’A GEÇTİ

 4-6 YAŞ KUR’AN KURSUNDA 29 ÖĞRENCİ KUR’AN’A GEÇTİ
17 Ocak 2022 - 10:00

Bolu İl Müftülüğüne bağlı Sandallar 4-6 Yaş Kur’an Kursunda eğitim-öğretim gören öğrencilerden 29’unun Kur’an’a geçmesi sebebiyle “Kur’an’a Geçiş Programı” düzenlendi.

Programa İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, Sandallar Kur’an Kursu Dernek Başkanı Mehmet Acar ve birçok davetli katıldı.

Miniklerin (Uçan Balonlar sınıfının) Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu bir konuşma yaptı.

“AİLELERE DE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞMEKTEDİR”

Tahiroğlu; “Bizim geleceğimiz, ümidimiz ve istikbalimiz olan evlatlarımıza karşı sorumluluklarımız var. Gayemiz geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı dini değerlerimizle beraber güzel ahlak ve vatan-millet sevgisiyle yetiştirmektir. Onların dinine ve diyanetine sahip bir birey olmaları için gayret gösteriyoruz. Burada ailelere de büyük görevler düşmektedir. Sizler evlatlarınızın geleceğini düşünerek Allah ve Peygamber sevgisini küçük yaşta öğrenmeleri için 4-6 yaş kursumuza gönderdiniz” şeklinde konuştu.

“HER BAŞARI GAYRETLE OLUR”

Her başarının gayretle olduğuna dikkat çeken Tahiroğlu; “Bu gün itibariyle 29 evladımız Kur’an’a geçti. Onların yaşadığı heyecanı ve mutluluğu bizde hissediyoruz. Çocuklarınızın bu mutlu gününde sizlerin çok büyük payı var. Bu amaca hizmet eden 4-6 Yaş Kur’an Kurslarımızın şehrimizde çoğalması bizi memnun etmektedir. Her başarı gayretle olur. İşte bu noktada da öğrencilerimizin bu zamana gelinceye kadar gayret gösteren anne babalara, kurs yöneticilerimize, Sandallar Kur’an Kur’sunun bu hale gelinceye kadar çok emek harcayan dernek başkanımız Sayın Mehmet Acar beye, Kur’ân-ı Kerim’e geçinceye kadar her türlü fedakarlığı gösteren Kur’an Kursu Öğreticilerimiz Merve Altundağ, Fatma Peker ve Sare Kayahan’ı tebrik ederim. Rabbim sayılarını artırsın. Sizlere ve evlatlarınıza sağlıklı mutlu ve hayırlı günler dilerim” dedi.

HEDİYE TAKDİM EDİLDİ

Pandemi kurallarına uyularak gerçekleştirilen program, öğrencilerin hazırladıkları sure ve dua okumaları, rondlar, slayt gösterilerinin ardından, İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, eşi ve Dernek Başkanı Mehmet Acar’ın çocuklara Kuran-ı Kerim ve çeşitli hediye takdimleriyle sona erdi.

Kep Adresi [email protected]