reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

40 adet ilaç kutusuna ilaç pompası hediye

40 adet ilaç kutusuna ilaç pompası hediye
07 Mayıs 2017 - 11:44

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından, toprak, hava ve su kirliliğinin önüne geçmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlatılan Kullanılmış boş zirai mücadele ilaç ambalajlarının toplatılması projesi bu yıl da devam ediyor. Proje kapsamında 40 adet boş zirai ilaç kutusu getiren çiftçilere ilaç pompası hediye edilecek.

 

2017 yılı “Kullanılmış Boş Zirai Mücadele İlaç Ambalajlarının Toplatılması ” projesi kapsamında İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin finansmanı ile temin edilen plastik sırt pompaları  (pülverizatörleri) ile maske, gözlük ve eldivenler Bolu İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde törenle dağıtılmaya başlanacak. Üreticilere kendi kullandıkları veya çevreden toplanan her 40 adet kullanılmış ilaç ambalajına karşılık 1 adet plastik sırt pompası ile 1’er adet maske, gözlük, eldiven dağıtımı yapılacak.

Bu proje sayesinde toprak, hava ve su  kirliliğinin önlenmesi ile insan ve çevre sağlığının korunmasına bizzat ilaçları kullanan üreticiler tarafından katkı sağlanması amaçlanıyor.

 

Kep Adresi [email protected]