reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Abant’ta yakalanan 3 kişi adliyeye sevk edildi

Abant’ta yakalanan 3 kişi adliyeye sevk edildi
28 Temmuz 2017 - 11:45

İstanbul’da 27 ayrı evden hırsızlık suçuna karışan ve tatil için gittikleri Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki 5 yıldızlı otelde polis baskınıyla yakalanan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul’da 27 ayrı evden hırsızlık olayına karışan O.G. (23), V.G. (32) ve E.A. (29), sahte kimlikle eş ve çocuklarıyla birlikte tatil için Bolu Abant Tabiat Parkı’ndaki 5 yıldızlı bir otele gitti. Otelde tatil yapan Hırsızlık Büro Amirliği’nde görev yapan bir polis memuru zanlıları fark etti. Polis memurunun ihbarı üzerine İstanbul Gayrettepe’deki Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Otele operasyon düzenleyen ekipler, 3 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerden birinin hırsızlık parasıyla aldığı 400 bin TL değerindeki lüks araca da el konuldu. İstanbul’a getirilen 3 şüpheli Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’nde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Aranmaları olan olaylardan Çağlayan Adalet Sarayı’nda mahkemeye çıkan şüpheliler serbest bırakıldı. Daha sonra şüpheliler, 27 evden hırsızlık ve 4 oto hırsızlığı suçundan Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüphelilerin karıştığı olaylara dair görüntüler ve yakalandıkları otelden çıkış anları ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

HIRSIZLIK PARASIYLA LÜKS OTOMOBİL ALDI

Aileleriyle birlikte 5 yıldızlı otelde yakalanan şüphelilerden birisinin Üsküdar’da yaptıkları 800 bin dolarlık vurgundan ele geçirdikleri parayla 400 bin TL değerinde lüks otomobil aldığı öğrenildi. Lüks araç şüpheliler ile birlikte İstanbul’a getirilirken, araca hırsızlık parasıyla alındığı gerekçesiyle el koyuldu. Çaldıkları paralarla lüks bir yaşam süren şüphelilerin çocukları ve bakıcıları için de ayrıca bir oda kiraladığı öğrenildi.

Kep Adresi [email protected]