reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

ABAT’TAN KAPANAN YOL AÇIKLAMASI

ABAT’TAN KAPANAN YOL AÇIKLAMASI
23 Eylül 2017 - 10:14

Bolu Valiliği tarafından yapılan yazılı bir açıklama ile Bolu Doğu Kavşağı ile Yeniçağa Kavşağı arasında kalan yolda yapılacak üstyapı çalışmaları nedeniyle trafik yaklaşık 1 ay süre kapalı kalacak ve sürücüler tek şeritten ulaşım sağlayacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bolu Şube Başkanı Abdullah Abat ise konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Abat kararın yetkililer tarafından tekrar gözden geçirilmesini belirterek; “Valiliğimiz kanalıyla bu bakım çalışmasının 1 ay süreyle yolun tamamının kapatılmasıyla değil de birer, ikişer kilometrelik mesafelerle bakım çalışmasının devam edip, diğer kalan yoldan trafiğin verilmesini talep etmekteyiz. Çünkü 1 ay gerçekten uzun bir süre” dedi.

Haber: Ahmet İshak Gülen

Abat sözlerine şöyle devam etti: “Bolu Valiliğinin yapmış olduğu açıklamayla Ankara-Bolu istikametindeki yolun 1 ay süre ile kapatılacağı, yol bakım çalışması nedeniyle bildirilmiş bulunmakta. Bugünden itibaren gerek organize sanayideki üreticilerimiz, sanayicilerimiz gerekse E-5’in kuzey tarafındaki esnafımızın bir takım sıkıntıları oluşmuş bulunmaktadır. Bu konuda ivedi bir şekilde gerek karayollarından gerek Valiliğimiz kanalıyla bu bakım çalışmasının 1 ay süreyle yolun tamamının kapatılmasıyla değil de birer, ikişer kilometrelik mesafelerle bakım çalışmasının devam edip, diğer kalan yoldan trafiğin verilmesini talep etmekteyiz. Çünkü 1 ay gerçekten uzun bir süre. Organize sanayi bölgesinde gerek ulaşım, gerek lojistik taşımacılık açısından tek şeridin kaldırmayacağı öngörülüyor. Bu konuyla alakalı da gerek kendi üyelerimiz gerekse de organize sanayi bölgesinde ve E-5’in kuzey tarafındaki esnafımız çok sıkıntılı. Bunun için biran evvel iyileştirme anlamında ve bu sorunun giderilmesi için çalışmaların yapılmasını rica ediyoruz. Bu konuyla alakalı inşallah çok kısa bir sürede çözüme ulaşacağımıza inanıyorum. Gereken, gerekli merciler tarafından inşallah yapılır.”

 

Kep Adresi [email protected]