reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

AHMET AMCA’DAN KİTABINI PARAYLA SATANLARA SUÇ DUYURUSU

AHMET AMCA’DAN KİTABINI PARAYLA SATANLARA SUÇ DUYURUSU
14 Eylül 2021 - 20:04

“1974 Öncesi ve Sonrası Kıbrıs” adlı kitabını yazdıktan sonra ücretsiz olarak sunan Kıbrıs Gazisi Ahmet Şerafettin Yamaner, kitabını izin almadan basıp, parayla satanlar için suç duyurusunda bulundu.

Haber: Oğuzhan Eke

Kıbrıs Gazisi Ahmet Şerafettin Yamaner, subay olarak katıldığı Kıbrıs Barış harekâtında yaşadıklarını “1974 Öncesi ve Sonrası Kıbrıs” kitabında anlattı. Yamaner, kitabı hiçbir maddi gelir gözetmeden ve “Ücretsizdir para ile satılamaz” ibaresiyle tüm Türkiye’ye sundu. Ancak bazı yayın kuruluşlarının kitabı izin almadan bastığı ve ücretli olarak sattığı tespit edildi.

“BOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA DİLEKÇEMİZ VERİLMİŞTİR”

Konuyla ilgili Kıbrıs Gazisi Yamaner, yazılı bir açıklama yaparak, kitabını izin almadan satanlar için gereken girişimin yapıldığını açıkladı. Kitabı vatana hizmet etmek amacıyla yazdığını belirten Yamaner, “Yazmış olduğum ‘1974 Öncesi ve Sonrası Kıbrıs’ isimli kitabımı ‘ücretsizdir para ile satılamaz’ ibaresi koymama rağmen bazı kitap evleri tarafından basılarak resimde görüldüğü gibi satmaktadırlar. İnternet kanalı ile satın alınarak belgelenmiştir. İzinsiz, müsaade alınmadan yapılan bu işlem üzerine Avukatım kanalı ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçemiz belgeleri ile verilmiştir. Kıbrıs Gazisi olarak tamamen vatan millet menfaati için yaptığım bu hizmet hukuka aykırı bir şekilde kullanılmıştır. Gerekli kanun işlem tarafımdan takip edilecektir bilginize sunulur” dedi.

 

 

Kep Adresi [email protected]