reklam
reklam
Köroğlu Gazetesi | Bolu
reklam

AK KADINLARDAN İDLİB’E YARDIM

AK KADINLARDAN İDLİB’E YARDIM
Bu haber 21 Ocak 2020 - 11:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun öncülüğünde ve AFAD koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının İdlib için başlattığı insani yardım kampanyasına AK Parti Kadın Kolları da destek verdi.

Haber: Aslı Akış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu öncülüğünde ve Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının İdlib için başlattığı “Bir Aradayız, İdlib’in Yanındayız” kampanyası kapsamında Bolulu Hayırseverlerden yardım malzemeleri toplanmaya devam ediyor.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı da battaniye, un, çocuk maması ve kıyafet gibi yaşam malzemelerinden oluşan yardım kolilerini Kızılay’a teslim etti.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİP YARDIM GÖNDERECEĞİZ”

Esad zulmünden kaçan binlerce insanın evinden, yurdundan edildiğinin altını çizen AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı; “Onların, bu kış ortamında, şartların ağırlaştığı bu ortamda yardıma ihtiyaçları var. Türk milleti bu konuda kadirşinastır, yardım severdir. Dünyanın neresinde olursa olsun, dinine, cinsiyetine bakmadan oralara yardım gönderen bir milletiz. Biz elimizden gelen gayreti gösterip, oralara yardımlar göndereceğiz. Yardımın küçüğü, büyüğü olmaz. Türk milleti, bugün için dünyada mağdurların ve mazlumların yanında olan bir millettir. Yardım konusunda da ilk sırada yer almaktadır. Anadolu öncelerden beri hep sığınak haline geldi, 1. Dünya Savaşı’nda ve daha önceki savaşlarda, sıkışan, daralan insanların yurdu konumundadır. Bunu bugün tenkit edenler var ama bizim mayamızda, toprağımızda genlerimizde var. Bunu yok saymak mümkün değildir. Bu günler de kalıcı değildir, ama böyle günlerde mazlumun, mağdurun yanında olmak Türk milletinin ayrılmaz bir vasfı durumundadır” şeklinde konuştu.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER