reklam
reklam

Köroğlu Gazetesi | Bolu

reklam

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SAMET KOCADAĞ’DAN 19 MAYIS MESAJI

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI SAMET KOCADAĞ’DAN 19 MAYIS MESAJI
19 Mayıs 2020 - 13:54

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. Kocadağ; “19 Mayıs, Türk Milletinin sönmeyen ve hiç sönmeyecek bağımsızlık meşalesidir. Tam 101 yıl önce Samsun’da milli mücadeleyi başlatan bu meşale, milletimizden aldığı ilham ve destekle kurtuluş mücadelemizin işaret fişeği olmuştur” dedi.

“BU ÖNEMLİ ADIMIN 101. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ”

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ bugünün anlam ve önemine binaen yapmış olduğu basın açıklamasında; “Bugün Milli Mücadelemizin işaret fişeği olan bu önemli adımın 101. yıl dönümünü kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal; bu meşalenin ışığında milli mücadelenin Amasya’da yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta hedefine kitlenmiş, Ankara’da TBMM’nin açılmasıyla birlikte gücüne güç katmış ve 29 Ekim 1923’de milli mücadeleyi Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Her yıl yurdumuzun dört bir yanında, ay-yıldızımızın gölgesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu bayramı maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen korona virüs salgını nedeniyle evlerimizde, balkonlarımızda kutluyoruz.

“HER YERDE VE HER KOŞULDA GENÇLERİMİZİN COŞKUSU ARTARAK DEVAM EDECEKTİR”

Biliyorum ki milletimiz ve devletimize güç katan, büyüklük kazandıran gençlerimizin coşkusu balkonlardan taşacaktır. Şartlar ne olursa olsun, her yerde ve her koşulda gençlerimizin coşkusu artarak devam edecektir. Gençler; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetinin farkında olacaktır. Şüphe yok ki, dün olduğu gibi, bugün de, yarın da ülkemizi daha aydınlık yarınlara, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 hedefine, 2053, 2071 hedeflerine ulaştıracak; daha büyük hedeflere doğru emin adımlarla taşıyacak olan yine biz gençler olacağız. Milli Mücadele hareketini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. Yılı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor; kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin Tüm İslam alemine hayır, bereket ve huzur getirmesini diliyorum. Kadir gecemiz mübarek olsun.’’ İfadelerini kullandı.