reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

AK Parti’de belde başkanları atandı

AK Parti’de belde başkanları atandı
23 Temmuz 2017 - 14:35

AK Parti Tüzüğü’ne göre Bolu’daki, belde teşkilatlarına atamalar gerçekleştirildi. Buna göre AK Parti; Karacasu’da Mehmet Aksoy, Taşkesti’de Yusuf Mintaş’la yola devam ederken, Gökçesu Belde Başkanlığına Sebahattin Sugeçti atandı.

AK Parti Tüzüğünün 21 ve27’nci maddeleri  ve Teşkilat İç Yönetmeliği Madde 36.d  bendindeki “nüfusu 5 binin altında olan Belde Başkanları; İlçe Başkanlarının teklifi, il yürütme kurulunun kararı ile atanır” kuralınca AK Parti Bolu İl Başkanlığı, Karacasu, Taşkesti ve Gökçesu beldelerine belde başkanlarının atamasını gerçekleştirdi.

Buna göre AK Parti Bolu İl Teşkilatı; Karacasu’da Mehmet Aksoy, Taşkesti’de Yusuf Mintaş’la yola devam ederken, Gökçesu Belde Başkanlığına Sebahattin Sugeçti’yi  atadı. Belde Başkanları İl Başkanlığına gelerek, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan yetki belgelerini alarak, görevlerine başladılar.

Belde başkanlarının atanmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; “Tüzüğümüz gereği nüfusu 5 binin altında olan beldelerimizde, belde başkanları İl Başkanı tarafından atanıyor ve 5 binin üzerinde nüfusa sahip beldelerde kongre yapılıyor. Bizim 3 beldemizin nüfusu da 5 binin altında olduğu için atama gerçekleştirdik. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan İl Başkanları toplantısına kamuoyunun bildiği gibi kongre sürecimize start verildi. Biz de Genel Merkezimizin takvimi doğrultusunda kongre çalışmalarımıza beldelerimizden başladık. Bu kapsamda da Taşkesti beldemizde Yusuf  Mintaş başkanımızı, Karacasu beldemizde Mehmet Aksoy başkanımızı yeniden atarken, Gökçesu belde başkanımız ile yaptığımız istişarelerde bu dönem işlerinin de yoğun olduğunu ifade ettiği için müsaade istedi ve biz de Gökçesu Belde başkanlığımıza Sebahattin Sugeçti başkanımızı atadık. Hayırlı olsun. Bizler 2019 yılına emin adımlarla yürüyecek güçlü bir kadro oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Amacımız Bolu’muza hizmet etmek. Birlik ve beraberlik içerisinde Bolu’ya Rabbim bize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

Kep Adresi [email protected]