reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

AK PARTİ’DE KONGRELER ERTELENDİ

AK PARTİ’DE KONGRELER ERTELENDİ
23 Kasım 2020 - 10:50

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadeleye destek vermek için gelecek haftadan itibaren kongreleri ertelediklerini belirtmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

Haber: Aslı Akış

Son zamanlarda vaka sayısının artması ve alınan tedbirlerin ardından etkinlik, kongre ve programların ertelendiği yönünde açıklamalar peş peşe geliyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren AK Parti kongrelerini erteleyeceklerini söyledi. Erdoğan; “Yeni kongre tarihlerimizi salgının seyrine göre belirleyeceğiz. Bu haftaki kongrelerimizi, hazırlıklarını önceden tamamladığımız için temizlik, maske, mesafe ve diğer tüm kurallara azami riayetle yerine getiriyoruz” dedi.

“İPTAL EDİLMEDİ, BİR SÜRE ARA VERİLDİ”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, kongrelerin genel merkezin takvimi doğrultusunda belirleneceğinin altını çizerek; “Covid-19’dan dolayı süreçte sıkıntı yaşanmaması adına bugün itibariyle tarih verilen kongreler yapılmış oldu. Bundan sonrasında yapılacak olanlar iptal edilmedi, bir süre ara verildi. Artık bundan tekrar yine Genel Merkezin belirleyeceği takvim doğrultusunda kongre tarihleri belli olur. Ona göre de tekrar yol alınır” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]