reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

ARTIK BİR ‘ANNE DOSTU’ HASTANEMİZ VAR

ARTIK BİR ‘ANNE DOSTU’ HASTANEMİZ VAR
23 Ağustos 2017 - 9:52

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi’nde, ‘Anne Dostu Uygulaması’ hizmete açıldı.

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şevki ErkaL, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Erdal Dilekçi, İdari Hizmetler Başkanı Dt. Taner Laçin, Mali Hizmetler Başkanı Ali Rıza Zor ve İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muhammed Emin Demirkol ile çok sayıda sağlık yöneticisi ve sağlık çalışanının katılımıyla ‘Anne Dostu Hastane Uygulaması’ ile yeniden düzenlenen doğum odaları hizmete açıldı.

TEK KİŞİLİK DOĞUM ODALARI

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muhammed Emin Demirkol; “Anne Dostu Hastane uygulaması ile amacımız, kaliteli doğum hizmetleri sunmak, böylece anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmalarını sağlamaktır. Anne, bebek ve aile dostu modelde, hastanemizde mahremiyete dayalı tek kişilik “Doğum Odaları” oluşturulmuştur. Bu odalarda anne adayının doğumunu beklerken ve doğum esnasında gerekli olabilecek her şey sağlanmıştır. Anne adayı tek kişilik doğum odasında, sağlık çalışanlarından her türlü desteği ve yardımı birebir alarak doğumu huzurlu bir ortamda, yanında uygun bir refakatçisi ile kendilerini rahat, ev ortamında hissederek gerçekleştirebileceklerdir.” dedi.

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Şevki Erkal, “Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı Anne Dostu Hastane uygulaması ile anne adayları artık çok daha rahat ve konforlu ortamlarda, mahremiyetleri korunarak doğumlarını yapabilecekler. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi, Anne Dostu Hastane unvanı ile gebelerimize kaliteli hizmet vermeye devam edeceklerdir. Bu çalışmada uygulamanın hayata geçirilmesi adına emeği geçen tüm çalışanlarımızı ve hastane yöneticilerimizi kutlarım.” dedi.

Sağlık yöneticileri, anne dostu doğum ünitesinde incelemelerde bulunurken yeni odalardan hizmet almış anneleri de ziyaret ettiler. Anne Dostu Hastane Uygulaması Doğum odalarında ilk doğumu gerçekleştiren Fatma Yılmaz, hizmetten çok memnun kaldıklarını, konforlu ve kişiye özel hizmet ile doğum sürecini kolay ve rahat atlattıklarını ifade ederek buna vesile olan herkese teşekkür etti.

Kep Adresi [email protected]