reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

Aşevine rekor bağış

Aşevine rekor bağış
28 Ağustos 2018 - 16:14

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bir basın toplantısı düzenleyerek, Kurban Bayramı boyunca Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisine, on buçuk ton kurban bağışı yapıldığını söyledi. Bolululara teşekkür eden Başkan Yılmaz, “İnşallah önümüzdeki yıllarda bu bağışların daha da artacağını, daha da sağlıklı olacağını düşünüyorum. Çünkü Bolu Halkına güveniyoruz.” diye konuştu.

 MEHMET FATİH YALINIZ

Kurban Bayramı boyunca Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisine, Bolulu vatandaşlar tarafından, 11 büyükbaş hayvan, 64 küçükbaş hayvan, beş bin yüz elli kilogram kurban payı olmak üzere toplam on bin üç yüz yetmiş kilogram bağışta bulunuldu.

Konu ile ilgili açıklama yapmak üzere basın mensupları ile bir araya gelen Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bağış yapan vatandaşlara teşekkür etti.

Sözlerinin başında Kurban Bayramı tatilinin uzun olması nedeniyle trafik kazalarında 147 vatandaşın yaşamını yitirdiğini söyleyen Başkan Yılmaz şöyle konuştu; “Kurban Bayramını Allah’a şükür geçirdik. Kurban Bayramı tatilinin uzun sürmesi nedeniyle yollarda çok acı kayıplarımız oldu, 147 kişiyi kaybettik. Bu, ülkemiz açısından çok önemli bir sıkıntı ve bunu iyi düşünmemiz ve buna göre yola, uykumuza dikkat etmemiz gerekiyor. Bayramı bayram gibi yaşamayı bize Allah nasip etsin. Bolu’da da yakınlarımızı kaybettiğimiz kazalar oldu. Allah bir daha bayramlarda, trafik kazaları neticesinde kayıplar yaşatmasın.”

“On buçuk ton bağış yapıldı”

Kurban Bayramında Bolulu vatandaşlar tarafından Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisine on buçuk ton bağış yapıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, “Kurban Bayramında hamiyetsever Bolu Halkı, çok ciddi anlamda hayır çarşımıza bağışlarda bulunmuştur. Hem direkt kurban olarak, büyükbaş ve küçükbaş olarak bağışta bulundukları gibi, getirdikleri kurban payları sayesinde geçen sene dört buçuk ton civarında bağış almışken, bu sene on buçuk ton bağış, yani iki buçuk misli daha fazla bağış sağlanmıştır. Bundan dolayı, Bolu Halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Bizim ayakta kalmamızı, diri kalmamızı sağlayan Bolu Halkıdır.” dedi.

“Önümüzdeki yıllarda bağışların artacağını umuyorum”

Başkan Yılmaz önümüzdeki yıllarda da bağışların artmasını umduğunu söyledi. Yılmaz şöyle devam etti; “Bolu’da her gün bin beş yüz, iki bin kişiye yemek veriyoruz, bu zaman zaman daha da artıyor. Önümüzdeki süreçte bu bağışlar sayesinde kırmızı et anlamında daha fazla sağlıklı ve daha kaliteli inşallah yemek üretmiş ve fakir fukaraya daha kaliteli yemek vermiş olacağız. Bu vesile ile Bolu Halkına ne kadar teşekkür etsek azdır. Gösterdikleri bu ilgi ve alaka dolayısıyla şükranlarımızı ifade ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu bağışların daha da artacağını, daha da sağlıklı olacağını düşünüyorum. Çünkü Bolu Halkına güveniyoruz.”

“Gösterilen duyarlılık için teşekkür ediyorum”

Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisine yapılan bağış ve yardımların en iyi şekilde takip edilebileceğini ifade eden Yılmaz, “Şu ana kadar bir çok yere hayır verdik, verdiğimiz hayırların nereye gittiğini tam net olarak bilemeyebiliriz. En sağlıklı olarak verdiğimiz, hayırların nereye gittiğini görebildiğimiz tek yer varsa o da Bolu Belediyesi Aşevidir. Orada hem giysi anlamında, hem kuru gıda anlamında hem de her gün en az bin beş yüz kişiye yemek anlamında en sağlıklı hizmeti veren yapı. Üstelik de verirken, kimlerin hizmet aldığını en rahat kontrol edilebilecek yapı Bolu Belediyesi Aşevidir. Bu aşevine bugüne kadar gösterdikleri duyarlılıktan dolayı Bolu Halkına sonsuz şükranlarımızı ifade ettiğimiz gibi, son Kurban Bayramında gösterdikleri kadirşinaslık dolayısıyla tekrar şükranlarımızı ifade ediyorum.” diye konuştu.

Kep Adresi [email protected]