reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“AŞI OLALIM, SAĞLIKLI KALALIM”

“AŞI OLALIM, SAĞLIKLI KALALIM”
25 Eylül 2021 - 17:25

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde hemşire olarak görev yapan İsmail Hakkı Kaya, cep telefonuyla çektiği videoda aşı olun çağrısında bulundu.

Haber: Ebru Buket Dönmez

Aşılarını yaptırdıktan sonra korona virüse yakalanan ve hastalığı evinde atlatan Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde hemşire olarak görev yapan İsmail Hakkı Kaya erkesin bir an önce aşı olması gerektiğini söyledi.

Bolu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde hemşire olarak çalışan İsmail Hakkı Kaya, rahatsızlanmasının ardından test için gittiği hastanede korona virüs pozitif çıktı. Korona virüse yakalanmadan önce aşılarını yaptıran Kaya, tedavi sürecini evinde geçirmeye başladı. Kaya, evinde geçirdiği tedavi sürecinin 10’uncu gününde cep telefonuyla video çekerek vatandaşlara aşı olun çağrısında bulundu.

 “HEM TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN HEM DE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN AŞILARIMIZI OLALIM”

İsmail Hakkı Kaya, Aşı sayesinde videoyu yoğun bakımda değil evinde çekebildiğini dile getirerek; “Merhaba. Ben Hemşire İsmail Hakkı Kaya. Sizlere Covid pozitif 10’uncu günümden sesleniyorum. Çok şükür bu videoyu evimden çekebiliyorum. Yoğun bakımda oksijen desteği alarak sizlere sesleniyor da olabilirdim. Ancak bunun tek bir sebebi var o da zamanı geldiğinde aşımı olmuş olmam. Geçmişte olduğu gibi bugünümüzde de salgın hastalıklardan aşıyla korunacağız. Gelin sizler de zamanınız geldiğinde aşınızı eksiksiz bir şekilde olun. Hem kendimizin hem toplumun sağlığı için hem de çocuklarımızın geleceği için aşılarımızı olalım. Aşı olalım, sağlıklı kalalım” şeklinde konuştu.

Kep Adresi [email protected]