reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BAİBÜ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

BAİBÜ, DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KADROSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
23 Eylül 2022 - 12:20

BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Diş Hekimliği Fakültesinde yeni göreve başlayan ve akademik yükseltmesi yapılan öğretim üyelerine yönelik törene katıldı.

BAİBÜ Diş Hekimliği Fakülte Kütüphanesinde yapılan törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Gürel, BAİBÜ Genel Sekreteri İhsan Ağcan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Keleş, Dekan Yardımcıları, akademik ve idari personel katıldı.

“ARTIK ÇEVRE İLLERDEN HASTA KABUL EDİYORUZ”

Diş Hekimliği Fakültesi Kütüphanesinde gerçekleştirilen törende açılış konuşmasını Dekan Prof. Dr. Ali Keleş yaparak;  “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de diş hekimliği fakültesi gibi eğitiminin önemli bir bölümü klinik uygulama derslerinden oluşan fakülteler pandemi şartlarından çok etkilendi. Bu zorlu süreç başta Rektörümüz olmak üzere, rektörlüğümüzün tüm birimlerinin katkılarıyla başarıyla yönetildi. Özellikle bu yılbaşından itibaren fakültemizin öğretim üyesi sayısının artmasıyla beraber verdiğimiz sağlık hizmetlerinin hem kalitesi hem de hızı artmıştır.

“30 ÖĞRETİM ÜYESİNİN FAKÜLTE BÜNYESİNDE HİZMET VERMESİ SAĞLANACAKTIR”

Özellikle son dönemde, Bolu ve komşu illerdeki vatandaşlarımızın fakültemize olan taleplerinde gözle görülür bir şekilde artış yaşanmaktadır. Öğretim üyesi sayımızın artmasıyla fakültede verilen sağlık hizmeti çeşitliliği de artmış ve önceden gerçekleştirilmeyen tedaviler fakültemizde gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Fakültemizde yeni göreve başlayan 10 öğretim üyemizle beraber toplam öğretim üyesi sayımız 26 olmuştur. Bunlara ilaveten 4 yeni öğretim üyesi için de ilan süreci başlatılmış olup ekim ayının sonu gelmeden 30 öğretim üyesinin fakülte bünyesinde hizmet vermesi sağlanacaktır.

Öğretim üyesi sayısının artmasıyla bazı birimlerimizde hastalarımızın tedavisi hastaya randevu bile verilmeden, geldiği gün tamamlanabilmektedir. Artan tedavi hizmeti sayısı ve kalitesinden dolayı hastalarımız kendileriyle ilgilenen hekim ve idari personelimize yazılı olarak teşekkür mesajları göndermektedir. Bugün burada kendisine hastalar tarafından teşekkür edilmiş olan 20 çalışma arkadaşımıza biz de huzurlarınızda teşekkür ederek belgelerini takdim edeceğiz”  dedi.

Keleş’in sözlerini bitirmesinin ardından fakültede göreve başlayan akademisyenler kendilerini tanıttı. Akademisyenlerin kendilerini tanıtmasının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı konuşma yaptı.

“AKADEMİSYENLERİN 3 ANA GÖREVİ VARDIR”

Konuşmasına fakültede göreve başlayan akademisyenlere “Hoşgeldiniz” diyerek başlayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı; Üniversitede göreve başladığında fakültenin içinde bulunduğu durumu aktardı.

Alişarlı, o dönemde fakültede görev alan akademisyenleri geliştirmek adına proje yazma ve makale yazma gibi eğitimlerinin verilmesinin sağlandığını ifade etti.

Alişarlı bu eğitimler sayesinde ulusal ve uluslararası akademik derecelendirme kurumları verilerine göre Üniversitemizin akademik başarı sıralamasının her dönem yükselmeye devam ettiğine vurgu yaptı.

“URAP SIRALAMASINDAKİ BAŞARI GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”

Rektör Alişarlı; “Üniversiteleri akademik performanslarına göre karşılaştıran URAP Araştırma Laboratuvarı’nın 2022-2023 sıralaması sonuçlarına göre, Ülkemizdeki değerlendirmeye alınan üniversite sayısı artmasına rağmen 51. sıradan 44. Sıraya, 7 basamak birden yükseldik. Bu başarıda emeği geçen tüm akademisyenlerimizi ve onlara her zaman destek olan idari personellerimizi tebrik ediyorum. BAİBÜ ailesi olarak göğsümüzü kabartan bu tablodan gurur duyuyoruz” dedi.

Tıp hekimliği ve diş hekimliğinin eğitiminin zor olduğundan bahseden Alişarlı, diş hekimliği eğitiminin pahalı bir eğitim olduğunu dile getirdi. Şu anda tüm üniversitelerin proje yapma, makale yazma, lisansüstü eğitim verme gibi konularda birbirleriyle yarış halinde olduğuna değindi, bu yarışmanın içinde olmanın öğretim üyesi yeterliliği gibi belirli gerekliliklerinin olduğunu vurguladı. Diş hekimliği fakültesinde görev yapan akademisyenlerin 3 ana görevi olduğunun altını çizen Alişarlı, bunların topluma hizmet verme, araştırma geliştirme faaliyetleri yapma ve öğrenci yetiştirme olduğunu söyledi. Bu görevlerin gerçekleştirilmesi için rektörlük olarak her türlü yardıma hazır olduklarını anlatan Alişarlı, fakültede görev alan idari personelin akademik personel kadar önemli olduğunu belirtti.

FAKÜLTEDE GÖREVE BAŞLAYANLARA ÇİÇEK, GÖREVİNİ BAŞARIYLA YAPANLARA TEŞEKKÜR BELGESİ

Birimlerin ve kişilerin birbiriyle uyumlu çalışmasıyla daha başarılı olunduğunu ifade eden Alişarlı, Diş Hekimliği Fakültesi kadrosuna katılan akademisyenlere hoş geldiniz dedi, akademik yükselmesini gerçekleştiren akademik personellere de tebriklerini ileterek tüm çalışanlara görevlerinde başarılar diledi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, sözlerini noktalamasının ardından fakültede göreve başlayan akademisyenlere çiçek verdi ayrıca görevini başarıyla yapıp hasta tarafından teşekkür edilen personellere teşekkür belgesi veren Alişarlı, daha sonra fakültenin vatandaşlara hizmet veren birimlerini ziyaret ederek birimler hakkında Dekan Prof. Dr. Ali Keleş’ten bilgi aldı.

Kep Adresi [email protected]