reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

BAİBÜ’DEN EĞİTİM MODELİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ KARAR

BAİBÜ’DEN EĞİTİM MODELİ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ KARAR
12 Eylül 2020 - 10:43

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından güz döneminde uzaktan eğitimin yapılış şekliyle ilgili karar verildi.

 ​Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin yüz yüze eğitim taleplerine karşın yeni eğitim öğretim döneminde uygulanacak eğitim modeli ile alakalı öğrenciler ve akademisyenlerin görüşünü almak için anket yapıldı.

Anketin tamamlanmasının ardından Sağlık Bakanlığı tarafından YÖK’e bildirilen uzaktan eğitim tavsiye kararı sonrası öğrenciler hüsrana uğradı.

Öğrenciler, alınacak kararı merakla beklerken BAİBÜ senatosu tarafından 11 Eylül’de toplantı yapıldı. Toplantı sonucunda, pandemi tedbirleri çerçevesinde öğrenci, idari ve akademik personel ile genel halk sağlığını tehlikeye atmamak, programların yeterlilik kazanımlarından taviz vermemek adına, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı güz dönemi derslerinin, bazı istisnalar dışında çoğunluğunu uzaktan öğretim yöntemiyle yapılması kararı alındı.

Toplantıda alınan karar sonrası BAİBÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  1. Üniversitemizde, 2. Maddede belirtilen istisnalar dışında ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarındaki tüm dersler eşzamanlı çevirimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

 

  1. Diş hekimliği Fakültesi 4 ve 5. sınıf, Tıp Fakültesi 4, 5 ve 6. sınıf ve Mimarlık Fakültesi 4. sınıf uygulama dersleri pandemi şartlarına uygun olarak yeterli sayıda gruplara bölünerek yüz yüze yapılacaktır.

 

  1. Ara sınavlar çevirimiçi, dönem sonu sınavları ise her bir program için tek bir günde tamamlanacak şekilde farklı günlerde pandemi tedbirlerine riayet edilerek yüz yüze yapılacaktır.

“ÖĞRENCİLERİMİZ DUYURULARI TAKİP ETSİNLER”

Öğrencilerimizin eğitim öğretim ve sınav süreçleri ile ilgili daha detaylı bilgiler için üniversitemiz ve akademik birimlerin web sayfalarını yakından takip etmeleri gerekiyor. Toplum sağlığını ve öğrencilerin akademik ve mesleki kazanımlarını önceleyerek aldığımız bu kararın tüm öğrencilerimize, akademik ve idari personel ile ülkemize hayırlı olmasını dileriz.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Zor günler geçirdiğimiz bu dönemde, Kovid-19 küresel salgını ile mücadelede zor şartlarda görevlerini yerine getiren tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımızı iletiyoruz. Onları bu mücadelede desteklemek ve yalnız bırakmamak adına, Başta BAİBÜ ailesi olmak üzere ve tüm vatandaşlarımızı temizlik, maske ve mesafe kuralına uymaya, uymayanları uyarmaya davet ediyoruz. Bu zor günleri atlatıp, doğanın kalbindeki kampüslerimizde ders başı yapacağımız günlerde buluşmak için hep birlikte dua ediyoruz.”

 

 

Kep Adresi [email protected]