reklam
reklam
SON DAKİKA

Köroğlu Gazetesi | Bolu

“BASIN EN ÖNEMLİ BİLGİLENME VE HABER ALMA ARACIDIR”

“BASIN EN ÖNEMLİ BİLGİLENME VE HABER ALMA ARACIDIR”
23 Temmuz 2018 - 17:03

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Ateş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin müşterek sesi’ olarak nitelendirdiği basın, toplum ve ülke olarak demokrasimizin de en önemli yapıtaşlarından birisi konumundadır. Basın camiamız, bilginin büyük bir hızla yayıldığı günümüz iletişim ve teknoloji çağında, gerek yerel, gerekse ulusal ölçekte toplumun haber alma ve yayma görevini yerine getirmek suretiyle, halkımızın en önemli bilgilenme ve haber alma aracı haline gelmiştir.

Gazetecilik meslek değerlerini ve etiğini kendilerine kılavuz yaparak görevlerini gece-gündüz demeden büyük bir özveriyle yerine getirme gayreti içinde olan basınımız, halk ile yönetim arasında bir köprü işlevi üstlenerek, hem demokrasimize, hem de toplumumuzun sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik gelişimine önemli katkılar sağlamaktadır. Basınımızın görevlerini kişisel hak ve özgürlükleri gözeterek doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla ve özgür biçimde yerine getirebilmeleri, bugün etkin ve sağlıklı işleyen bir demokraside vazgeçilmez unsurlar arasındadır.

Bu düşüncelerle, ülkemizde basın teşkilatı üzerindeki sansürün kaldırışının 110. yıldönümü vesilesiyle, yazılı, görsel ve dijital basınımızın yerel ve ulusal ölçekte çalışan tüm güzide ve emektar mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı en samimi dileklerimle kutluyor; büyük bir gayret ve özveriyle yerine getirmeye çalıştıkları görevlerinde ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum.”

Kep Adresi [email protected]